Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Köztes adásvételit elfogadják...

Köztes adásvételit elfogadják az okmányirodában? ( Törzskönyv, Rendszám nálam van )

Figyelt kérdés
Egy barátom vett egy piros rendszámos veterán járművet, viszont pár nap után meggondolta magát én pedig megvenném tőle, ha írunk még egy adásvételit akkor egyből az én nevemre tudják írni? Törzskönyv, Rendszám is megvan csak a forgalmi nincsen meg mert körülbelül 20 éve ideiglenesen ki van vonva a forgalomból.
ápr. 16. 05:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 Akkor mi ez a szöveg a kérdésedben? Innentől komolytalan van!

Te írtad ezt!:

" Rendszám is megvan csak a forgalmi nincsen meg mert körülbelül 20 éve ideiglenesen ki van vonva a forgalomból."

ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Rendszámot akartam írni, ma inkább felhívtam az okmányirodát , ha 15 napon belül van az első adásvételi akkor tovább írhatjuk az enyémre.
ápr. 16. 16:32
 13/13 anonim ***** válasza:

↑ 12! Akkor is tovább írathatod a nevedre, ha pl. 150 napon túl van és pl. három köztes adásvételi szerződés van.


A jogszabály tulajdonosi láncolatnak nevezi, ha az átíratáskor bemutatott adásvételi szerződés nem a nyilvántartásban szereplő tulajdonos és az átírást kérő közti adásvételi szerződés, de a tulajdonjog megszerzője a tulajdonosi láncolat igazolásához a tulajdonszerzési láncban őt megelőző tulajdonjog változásokat bizonyító adásvételi szerződéseket bemutatja. (Esetetekben nem áll fenn, de a közlekedési igazgatási eljárásban a hiányzó irat vagy okmány az ügyfél nyilatkozatával nem pótolható.)

Az adásvételi szerződések alapján, az átírást elmulasztókat a közlekedési igazgatási hatóság a nyilvántartásba – törzskönyv és forgalmi engedély kiállítása nélkül – bejegyzi.

Az átíratást elmulasztók esetén a közlekedési igazgatási hatóság értesíti a mulasztási bírság kiszabása érdekében az adóhatóságot.

ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!