Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Majdnem 20 éve lezárt lízing...

Majdnem 20 éve lezárt lízing okmanyait kéri tőlem az okmanyiroda?

Figyelt kérdés

Vettem egy idős autót, és annak idején nem adták le rá a lezárt lízingrol a papírokat. Addig nem írják át a nevemre.


Az eladó azt mondta hogy olyan rég volt, azt se tudja honnan lízingelte.


Közben meg gyorsan eltelik a 15 nap.


Most próbáljuk nyomozni, honnan tudnánk beszerezni ezeket a papírokat.


Járt már így valaki?


máj. 23. 06:27
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván visszaviszed az autót az előző tulajnak, aki visszaadja az árát és megtéríti a költségeidet
máj. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem viszem vissza az autót. Nem ez a cél.
máj. 23. 07:02
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Pedig én is az egyesület értek egyet!!!
máj. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%

Egyessel b+ már az okostelefont

!!!

máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kormányablakban kérj te, de inkább az eladó segítséget. Én öröklésnél jártam úgy, hogy 2002-es rég kifizetett hitelről volt rajta bejegyzés, ráadásul jogutód nélkül megszűnt azóta a pénzintézet. Nekem emiatt a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft-től kellett igazolást kérnem a bejegyzés törléséhez, utána át tudtam íratni az autót. Ha még létező banktól volt a lízing, akkor meg tőlük kell igazolást kérni. A kormányablakban elvileg látják milyen banknál volt.
máj. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó vétel volt... :) :) :)
máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

#2: Hanem mi a cél?

Ha mindenáron kell egy excégautó, akkor addig b/sztatod az eladót, amíg megoldja. És igen, megfenyeheted, hogy visszaviszed, ha nem is akarod megtenni.

Nem értem, miért akarnak az emberek önszántukból páros lábbal ugrani a sz/pórollerra

máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi 5 - os. Pont ez történt.
máj. 23. 12:18
 9/10 A kérdező kommentje:
Magánszemély lízingelte nem cég.
máj. 23. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire illik ide a sztorim, de 2003-ban vettünk apámmal egy használt autót kereskedésből hitelre. Akkor nem is foglalkoztunk vele, hogy a forgalmiban, a tulajdonosi bejegyzésnél az volt, hogy lízingelő, 4 év után pedig, mikor lejárt a hitel, akkor megjött a törzskönyv, ami valamilyen bank nevére szólt, pedig azt vártuk, hogy a mi nevünkön lesz, mivel minden ismerősünknek így volt. Apámnak az okmányirodában akkor azt mondták, hogy csak akkor lesz a nevére szóló törzskönyv, ha újra kifizeti az átírás díját, amit amúgy a kereskedőnek már akkor kifizettünk. Ezt megúszhattuk volna, ha a kereskedő ad számlát arról, hogy az átírás ellenértékét is átvette. Akkor annyiban maradt a dolog, viszont évek múlva, mikor betelt a forgalmi, és mentem cseréltetni, megkérdezte az ügyintéző, hogy ennek az autónak már lejárt a hitele? Mert akkor ezt a tulajdoni viszont intézni kellene, különben a bank kitilthatja az autót a forgalomból. Így akkor kénytelen voltam az illetéket kifizetni, de semmilyen banki igazolást nem kért.


Igazából itt tényleg az eladónak kell intézkedni, vagy vegye vissza, mert jogilag ő még nem is adhatta volna el, hiszen gondolom hasonlóan az én történetemhez, nem az ő nevén van a törzskönyv.

máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!