Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Csak "B"-s jogsim van, milyen...

Csak "B"-s jogsim van, milyen motort vezethetek?

Figyelt kérdés
Van még cm3 kategória vagy hallottam teljesítmény kategóriáról is? 125-ös motort akarok, de 50-esként használnám, SMKP-ként, "B"-s jogsival.Mennyire szúrja ki a rendőr,ill. adásvételi alapján kötök rá biztosítást és 50-nek vallom be akkor papiron már 50-es lesz,nem?
2009. jan. 5. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó játék. Sokan csinálják ezt a 125/50-et, én is köztük voltam, de már megcsináltam a jogsit és a motort is levizsgáztattam. Azt ajánlom ne csináld, mert a rendőrség már nagyon jól tudja, hogy mit csinál sok mindenki és baromira rámennek illetve rá fognak menni ezekre. Ha lebuksz akkor feljelent: Kategóriára nem alkalmas jogosítvánnyal való járművezetés, forgalomba nem helyezhető jármű forgalomba helyezése, biztosítási csalás. Ráadásul a használatban lévő 50cm3-eseket 2011-ig el kell látni rendszámmal, és itt is lebukhatsz, ha 125-öst használsz 50-esként. 50cm3-es motort vezethetsz és kész. Ha nagyobbat akarsz, csináld meg a jogsit és vizsgáztasd le a motort. Valamint nehogy vegyél ilyen papír nélküli 125-öst mert akkor aztán azt nem is vezetheted valamint eladni e nagyon fogod tudni, mert erre egyre több mindenki rájön! Remélem nem bántottalak meg, de szerintem ezt felejtsd el!
2009. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz az infót, valóban hasznos és megfontolandó, igazad van! Időben és árban mennyi az "A"-s jogsi?
2009. jan. 5. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Első vagyok. Gondolom oktatótól és iskolától is függ, de nekem kereken két hónap volt úgy, hogy egyszer sem buktam. Ha 19 éves vagy akkor az A korlátozottad csinálhatod ami nekem kb. 70000 forintomba került a vizsgadíjakkal együtt, szerintem országos szinten e körül mozoghat, de keresd meg valamelyik motoros iskola honlapját és nézd meg.
2009. jan. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%

ne legyen aránytalanul nagy a motor hengere (érdemes vízhűtésűt venni), köszörüld le róla a 125cm3 feliratot, vagy ha robogó azon ugye alapból nem látják meg, akkor talán nem buksz le

meg az sem árt, ha a rendőr nem lát meg 100al repkedni...

2009. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!