Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány korlátozások?

Jogosítvány korlátozások?

Figyelt kérdés

Friss jogsim van, másfél hónapja kaptam kézhez.

A 12. helyhez (Korlátozások) nincs semmi írva.

Ahogy néztem ismerőseim jogsiját (ők is most szerezték 1 hónapja, szinte együtt csináltuk), nekik ide van írva egy szám: 181.xxxxxxxx

Az "xxxxxxxx" helyén szerepel még pár szám, de nem tudom pontosan mi.

Utánanéztem, és a 181.-s kód az a "Kezdő jogosítvány"-t jelöli.


Miért van nekik beleírva, míg nekem nem?

Nem hiányzik hogy ott legyen, ne higgyétek azt.


2011. jan. 15. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pontos választ nem tudok mondani, de ha tippelnem kéne, akkor azért van oda írva mert a friss jogsisok általában több butaságot csinálnak, mint a gyakorlottak és ha esetleg balesetet okoznak, akkor talán figyelembe veszik, hogy még nem rutinosak... bár ilyen alapon lehetne húzni a jogsi szerezést is tovább, hogy legyen gyakorlata az onnan kikerülőknek... Azt tudom még elképzelni, hogy ugye a kezdő jogsival nem lehet pótkocsit húzni és elhagyni az országot 18 év alatt... talán ezt jelenthezi, de ezek csak találgatások. Nem tudom minek írnák oda...
2011. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én 18-t még nem töltöttem be de nekem nincs odaírva.

Van olyan ismerősöm aki már betöltötte és odaírták neki, de olyan is aki nem és neki is odaírták.

Mind a 3en most kaptuk meg decemberben a jogsit, egyedül nekem nem írták oda.

2011. jan. 15. 19:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Elírták valahol, szinte biztos, ha az a szabály és tényleg kezdő vagy. Nem vagy hibás semmilyen szinten a dologban, azt javasolnám (nem tudom most pontosan, mit nem lehet a kezdőnek, külföldre menni, utánfutót húzni, hogy is van pontosan) a rád vonatkozó szabályt tartsd be ha nem is oda vagy kategorizálva.
2011. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utánfutót nem húzhatok 2 évig és külföldre se mehetek 18. év alatt úgy tudom.
2011. jan. 15. 19:31
 5/15 anonim ***** válasza:
A 12-es nem csak az a kis alsó sor, hanem a legszélső oszlop is, ez nekem is csak másodszorra tűnt fel. Ott sincs semmi?
2011. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ott csak az eü van hogy 1. csoport, meg a T K korlátozás, hogy lassú járműnek minősülő mezőgazdaságit vezethetek csak, ugye B-s jogsiból kifolyólag.

Amit én említettem az alul van a kategóriák alatt, nem oldalt.

2011. jan. 15. 21:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem sincs beleírva a 181
2011. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mitől függ hogy kinek írják bele?

Nem értem ezt a dolgot...

2011. jan. 15. 21:50
 9/15 anonim ***** válasza:
De oldalt is ugyanaz a 12-es van mint alul... Amúgy nekem sincs semmi 181-es benne, pedig decemberben kaptam kézhez.
2011. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
és kezdő jogsival lehet valakit vontatni?
2011. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!