Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem írattam át a motort a...

Ha nem írattam át a motort a nevemre és eladom kell büntetést fizetnem?

Figyelt kérdés

Vettem egy 125-ös üzemképtelen motort február közepén.

A motor előzménye, hogy 2008-ban eladta a tulaja, de az új tulaj nem íratta át. Én február közepén tőle megvettem, de mivel csak donornak vettem a sajátomhoz, így én sem írattam át.

Gondot nem okozott, mivel az előző tulaj sem íratta át, és az őelőtte levő tulaj nevén van a törzskönyv-forgalmi, rendszám.


Most el akarom adni. Köztes adásvételik (3db lesz összesen) megvannak, tehát átíratható, ha jól tudom.

A kérdésésem: ha aki tőlem megveszi, nevére íratja a motort, akkor engem megbüntethet valamilyen hatóság, amiért 2011. február 15-től április elejéig nálam volt, de nem jelentettem be és nem írattam át?


Köszi hogy elolvastátok! :)


2011. ápr. 1. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy adhatsz el (adhattak el) valamit, ami nincs a tulajdonodban???? Itt kezdődik a probléma.
2011. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tulajdonában van, mivel adásvételivel átadta. Csak az okmányok nincsenek átírva. Ez működőképes dolog, én az enyémet úgy írattam át anno a saját nevemre, hogy közben 4-en nem íratták át. Ezzel nincs gond, csak nem tudom hogy aki nem íratta át, fizet-e büntetést?
2011. ápr. 1. 20:05
 3/4 hűségesszolgámbalfi ***** válasza:
meg kell keresni azt akinek a nevén van,és vele írni egy adásvételit.kicsit biztos húzza a száját ,de neki is jobb ha biztosan tudja h végre lekerül a nevéről a cucc.
2011. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez lesz, mivel ez a biztosabb :)
2011. ápr. 4. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!