Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » C+E jogosítvány és fuvarorozói...

C+E jogosítvány és fuvarorozói engedély kell ahhoz h egyik országból a másikba nagy kamionnal lehesen árut szállítani?

Figyelt kérdés
Ha jól láttam interneten akkor a fuvarozóit külön kell megcsinálni. A C+Eből lelehet egyszerre vizsgázni vagy kell-e előtte a sima "C" típus ?
2011. ápr. 30. 12:15
 1/8 A kérdező kommentje:
*Esetleg kell még valami külön vizsga, hogy lehessen árut szállítani egyik országból a másikba kamionnal?
2011. ápr. 30. 12:29
 2/8 anonim ***** válasza:

C+E együtt nincs, C kell elötte, plusz

B,EÜ2,PAV3,21év

2011. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Öhm...12.40-nek szinte igaza van,csak:21 a D-hez kell,E-hez két éves B kell(tehát nem kezdő vezetői engedély),PávII. !!!,nem III.mert az csak belföldön jó,nemzetközire nem,és persze nemzetközi árufuvarozói engedély...
2011. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogí azért nem egy olcsó mulatság ám. Legalábbis én tíz éve tettem le B,C,D,E-t és hozzá az egyéb vizsgákat,és egy horror ára volt ám...de azért persze sok sikert(és pénzt) kívánok!
2011. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) háát igen azzal tisztába vagyok h nem olcsó dolog, szerencsére a "B" kat. már meg van csak még nem 2 éve hanem 4 hónapja, de nincs benne h kezdő vezetői engedély lenne... amúgy a nemzetközi árufuvarozói engedély az emnnyibe volt kb?
2011. ápr. 30. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,talán olyan 70-80 körül volt,de nem vagyok benne biztos. Első jogosítvány kategória megszerzése után automatikusan kezdő vezetői engedélyt szerzel,tehát nem vontathatsz semmilyen vontatmányt,ergo nem teheted le se a B+E,sem C+E,se D+E-t...azzal várni kell még 1 év 8 hónapot. De szerintem ne is bánd! Ne vedd kioktatásnak-nem is annak szánom-,de azért előbb meg kéne tanulni bánni egy személyautóval,majd egy teherrel,és azután mondjuk egy pótos-nyerges szerelvénnyel...Mert ha az a hóba megindul,akkor azért illenék megtartani,visszahozni az útra. Ahhoz pedig rengeteg rutint kell még elsajátítanod! Gyakorolj sokat,tedd le a C-t,esetleg helyezkedj el sofőrként...én pld.7,5-és 12-tonnás géppel dolgoztam,mikor letettem az E-t,majd rá egy évre-akkor már kamionsoférként-a D-t.
2011. ápr. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze azért látszik h van még mit fejleszteni a vezetési technikámon, de ezt nem is ebben a pillinatban gondoltam, meg azért egy személyautót meg egy tehergépkocsit nem is nagyon lehet össze hasonlítani, se sulyba se méretben.
2011. ápr. 30. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen. Bár...én jobban szerettem a kis tandempótos Daf-omban ülni,mint a személyautómban. Ha megszokod,elűnnek a határok súly és méret terén...
2011. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!