Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A rendőrségnél hogyan lehet...

A rendőrségnél hogyan lehet regisztráltatni egy kerékpárt?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm mesélte, hogy leregisztráltatta a biciklijét a rendőrségen, hogy ha ellopnák akkor könnyebben meg tudják találni.

Sajnos csak nagyon ritkán találkozok az ismerősömmel, ezért nem tudom megkérdezni, hogy hogyan zajlott le ez.


Én ilyenről még nem is hallottam, ezért szeretnélek Titeket megkérdezni, hogy hogyan működik ez a dolog.

Gondolom vinni kell a biciklit és az igazolását.

Mit mondjak a rendőrségnél, hogy ne nézzenek hülyének?:D


Ja és még annyi, hogy: ha ellopnák a biciklimet, akkor (bemennék a rendőrségre és jelenteném, de) a rendőrők mit csinálnának?


2009. márc. 16. 16:39
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Én ezt a rendőrségi reges dolgot nem tudom.

Azt viszont tudom, mi van, ha ellopják: hívod a rendőröket és azok elsősorban a vázszámot kérdezik meg, szóval ezt jegyezd fel magadnak. Vagy a váz alján van, vagy a homlokcsövön, vagy akárhol, meg kell keresni. XD

Sok esélye nincs, hogy megtalálják, de azért hallottam már sikeres esetről, amikor egy razzia alkalmával találtak több lopott biciklit és volt ott olyan, ami pont jelentve volt vázszám alapján.

Szerezz be legalább 1 jobb minőségű U-lakatot (főleg ABUS és Kryptonite márkák) és mindig stabil helyre lakatolj! Mindig törekedj arra is, hogy a lakat fogja körül a vázat, ill. az egyik kereket, ez lehetőleg a hátsó legyen! Ha a biciklit nem tudják elvinni, viszik a hátsót. Láncot is beszerezhetsz, azzal könnyebb lezárni, de nagyobb a súlya. :/ Viszont edzett acél láncszemek legyenek, legalább 10 mm vastagak, nehogy erővágóval elvágják!

Spirál-/sodronyzárat ne vegyél, egy olcsóbb U-lakat is többet ér, mint egy nagyon drága sodronyzár, amiket legrosszabb esetben is max 1 perc elvágni kis olcsó erővágóval!

Sokan megveszik az olcsó sodronyt, azt hiszik az elég, aztán egyszer csak hűlt helyét találják a bringának.

Amúgy ha belépsz a Magyar Kerékpárosklubba (éves tagdíj: 5000 Ft), akkor automatikusan biztosítást is kötsz.

2009. márc. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!