Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A MÁV nemfizetése miatt állok...

A MÁV nemfizetése miatt állok perben az Allianz-szal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, hogy aki hasonlóan járt, mint, amit itt leírok, az jelezze felém e-mailben! Tartsunk össze, hátha sikerül!


A problémám a következő. 2006 áprilisában balesetet okoztam, amit a kitöltött betétlapon el is ismertem, de volt érvényes kötelező felelősségbiztosításom (MÁV-os). Semmi probláma nem történt akkor, kitöltöttünk mindent. Januárban kaptam a központi, kerületi bíróságtól egy közel 50 oldalas paksamétát, amiben az állt, hogy a pillanatnyi állás szerint én vagyok a felelős a balesetért és nekem kell megfizetni a másik gépkocsiban keletkezett kárt, valamint a per és ügyvédi költséget, körülbelül 3.100.000 forintot.


Az történt -mint később megtudtam- hogy az akkor még működő MÁV biztosító nem fizetett a kárért az Allianznak és ezért az Allianz pert indított a MÁV ellen, ami időközben jogutód nélkül megszűnt. Így én voltam az egyetlen, akin most be akarják hajtani az összes kárt.


Mondhatnám mégtovább is, de ennyi elég arra azthiszem, hogy valaki esetleg magára ismerjen a problémámban és választ kapjak arra, hogy mitévő legyek, vagy arra, hogy esetleg nem vagyok egyedül a problémámmal.


Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy aki tud valami jó és használható tanácsot adni, vagy esetleg hasonló cipőben jár, az írjon. Ne engedjük, hogy ilyen dolgokat meg lehessen csinálni egy tisztes, törvénytisztelő emberrel, emberekkel.


Válaszotokat előre is köszönöm!


2009. ápr. 17. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a per végét! Korántsem biztos, hogy a bíróság téged fog elmarasztalni, ugyanis neked egy érvényes szerződésed volt egy biztosítóval, amely aztán nem teljesítette a kötelezettségeit.
2009. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!