Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » SOS! Átírás elmúlasztása egy...

SOS! Átírás elmúlasztása egy ideiglenesen kívont motornál. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
X ideje vettem egy 125ös motort ami ideiglenesen kivolt vonva a forgalomból. Adásvételi szerződést írtunk, de akitől vettem nem íratta át a motort a saját nevére. Miután megvettem én is kihagytam ezt a lépést.Most eladtam a motort és nem tudom, hogy nekem mennyi bajom lehet ebből. Valaki aki tisztában van ezekkel kérem segítsen.
2011. aug. 29. 20:03
 1/7 T5- ***** válasza:

Szóval, mikor megvetted ezt a motort, akkor már ki volt vonva forgalomból? Tehát okmányokat nem kaptál tőle.

Ha jól bogozom akkor ez történt:

Akitől megvette az előző tulaj a motort annak a nevén van a motor. Az előző tulaj sem írta át a nevére, de te úgy vetted meg tőle. Így te sem írtad át a nevedre. Most te eladtad egy 4. személynek.

Kérdéseim:

Adásvételit írtál-e azzal akinek eladtad?

Odaadtad-e azt az adásvételit amit te írtál azzal akitől vetted?

Az előző tulajok bejelentették-e, hogy a motort értékesítették?

Az új tulajdonos nevére akarja-e írni a motort?

Mennyi ideje vetted az ideiglenesen kivont motort?

2011. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bajod nem de majd érkezik egy csekk az elmulasztott összegről az okmányirodától amikor valaki ténylegesen átíratja és forgalomba helyezi a mocit.

Ha nem fizetsz bekeményítenek és a NAV segítségével vetetik el Tőled.

A "kettős átírás" a múlté,mindenki a sajátját fizeti előbb vagy utóbb.

2011. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 T5- ***** válasza:
Az addig oké, csak, ha hivatalosan nem volt nála a motor akkor nem tudják visszakövetni, tehát neki nem lehet baja belőle.
2011. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hivatalosan nem volt nála" ??

Adásvételivel vette és adásvételivel is adta el.

2 tanúval dokumentált okiratokról beszélünk.

Amikor valaki levizsgáztatja a mocit meg átírja a nevére akkor egy kötegnyi adásvételivel kell dokumentálnia,hogyan került hozzá a gép.

No akkor indul be az ügymenet és mindenkit fizetésre köteleznek.

Ez tutira így működik,első kézből vett infó,dugtam okmányirodás okos lányt jó ideig.

:D

2011. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor én megvettem akkor már kivolt vonva ideiglenesen a forgalomból, ilyenkor nálam marad a forgalmi és a rendszám is. Adásvételit kaptam és írtam is és oda is adtam amit kaptam az elöző tulajtól. Az elöző tulaj sem iratta át a nevére a motort így ő sem jelentette be h értékesítette. Kb 3 éve vettem a motort. Szerintem a mostani tulaj az szeretné átiratni.
2011. aug. 31. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Erről papoltam ...

Megemlítve azt is,hogy vétel után 15 napon belül lehet büntetés mentesen átíratni.

Amit kevesebben tudnak,hogy az eladónak pedig 5 napon belül kell lejelentenie azt,hogy eladta a járművet.

Ami a "hunyók" számára persze azonnali bukta volna de így törvényes.

2011. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 T5- ***** válasza:

Hát igen, ha adásvételivel adtad el akkor más a helyzet. (ez nem derült ki az kérdésből).

Ha senki nem jelentette le, és nem telt el 4 év azóta, hogy ideiglenesen ki lett vonva- mert akkor véglegesen is kivonják forgalomból- akkor még forgalomba helyezheti a gépet. Mondjuk nem lesz egy egyszerű menet neki. Azt, hogy neked kellesz-e, illetve, hogy mennyit kellesz fizetni azt így nem tudom megmondani.

2011. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!