Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Műszaki vizsga hogy is van ez?

Alien19 kérdése:

Műszaki vizsga hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Van egy forgalomból ideiglenesen kivont suzuki swiftünk műszaki nélkül és azt mondták az okmány irdába hogy kpm műszaki kell az autóra.Az mindegy hol csak legyen rá.Én úgy tudom megszünt a kpm most akkor mi van??Van szigorított műszaki vagy hogy működik ez az egész?
2011. szept. 6. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A KPM már pár éve nem működik, de a név még "rajta maradt". Létezik viszont az NKH, a Nemzeti Közlekedési Hatóság. Nekik is vannak műszaki vizsgahelyeik, itt lehet ún. hatósági műszaki vizsgát végeztetni. Vagyis valamelyik NKH-s vizsgahelyre kell vinned az autót, ahol remélhetőleg átmegy a hatósági műszaki vizsgán.
2011. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondolom nagyítóval nézik át az autót....

Majd utána járok mindennek mert lehet a nő magyarázott fáélre.Már 8 hónapja áll itthona kocsi és úgy sajnálom hogy csak itt áll nagon hű "társa" a családnak.Fater lecserélte egy seat toledora.Én meg friss jogsis vagyok így kell egy saját autó :)

2011. szept. 6. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem nagyítóval nézik át az autót. Nagy a szórás, hogy hol hogyan dolgoznak. Elméletileg hatósági műszaki vizsgán "csak" betartanák az előírásokat, vagyis nincs "kicsit lóg az a kormányösszekötő, de nem baj, Karcsikám, kétezerér' nem láttam semmit". De ezt sem kell készpénznek venni: ott is ugyanúgy emberből vannak a vizsgabiztosok, mint máshol, vagyis vannak kötekedő, szőrszálhasogató fajták és nagyvonalú, sok mindenen átsikló emberek is.
2011. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sima műszaki kell rá meg 1 rakat alkatrész plusz egy csomó papírmunka :)
2011. szept. 7. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!