Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt a jogosítványom, mi a...

Lejárt a jogosítványom, mi a megújítás folyamata?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 11:10
 1/8 anonim válasza:
Háziorvoszól kérni kell eü alkalmassági papírt, asszem kb 5e Ft, elmész a kerületi vagy a központi okmányirodába, beviszed a régit + szig + lakcímkártya + az alkalmassági és adnak majd egy papírt amivel vezethetsz átmenetileg, a kártyát meg postázzák, kb egy hét.
2011. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
háziorvostól
2011. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor kezdem a dokinál! :)
2011. okt. 3. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi alkalmassági papír az 6000 Ft és a háziorvostól kell kérned, vagy kérheted üzemorvostól is lényeg hogy fizess és kapd meg a papírt utána okmányiroda, beviszed a papírokat és kb 1 hét alatt kiküldik az új jogsidat.
2011. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és az eü alkalmassági mellett mibe fáj az új doksi kiállítása?
2011. okt. 3. 11:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak fizetsz 5800 ft-ot, az okmányirodában pedig 4000 ft-ot, ezután 3 héttel a kezedben is lehet a jogsi.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2011. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Viszont fontos, hogy azzal a papírral, amit kapsz az okmányirodába, azzal nem vezethetsz!!!!
2011. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Mivel épp most csináltattam 2 napja így leírom pontosan :)

1. Háziorvos: vérnyomás, szemvizsgálat stb. (5.000 forintot kért)

2. Okmányiroda (4.000 Forint, van ahol be tudod fizetni helyben, ahol én lakom ott csekket adott, azt postán befizettem aztán visszamentem)

Ezutá adnak egy papírt amit alá kell írni úgy hogy az aláírásod a fekete kereten belül maradjon, ezzel a papírral bemész abba a szobába ahol a fényképet csinálják, majd mikor kész a digitális foto akkor visszaviszed a papírt az ügyintézőnek.

3. Itt már csak a személyi, a lakcímkártya kell és ha lejárt a jogsi akkor azt oda kell adni és nekem 3 hetet mondott az ügyintéző, meg azt hogy az érvényes orvosival és az ideiglenes jogosítvány papírral LEHET MAGYARORSZÁGON VEZETNI csak külföldön nem.


Személy szerint én nem adtam le a jogsimat mert még érvényes, csak 1 hónap múlva fog lejárni, de akkor nem leszek itthon. Mikor hazajövök, már csak bemegyek az okmányirodába és a régi lejárt jogsi ellenében adják ki az újat.

(kivéve ha elhagytad, mert akkor kicsit más a procedúra)

2011. okt. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!