Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Én fizetnék drágábban Kgfb-t....

Én fizetnék drágábban Kgfb-t. És te?

Figyelt kérdés

Ha olyan biztosítóval kellene ügyet intéznem károsultként, akivel szerződésben állok. Bővebben:

[link]


2011. okt. 30. 15:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én egyébként már rég átszerveztem volna az egészet. Nem az autóra kötném a biztosítást hanem a személyre. Persze én vagyok a felelős az autómért,de ha több van,akkor egyszerre úgysem tudok 1 autónál többet vezetni. Vannak olyan helyzetek amikor kényszerből más vezeti az autómat. Ha kárt okoz akkor az ő személyre szabott kötelezőjének kellene fizetnie és nem a kölcsönadott autó tulajdonosáénak mint most. Persze ez hülyeségnek hangzik így,de hogy értsétek megpróbálom elmondani a gondolatmenetemet. Az egész Hasonlítana a mostani autópályadíj díjazásához. Akik gyakran vezetnek,köthetnének éves díjat ,akik csak alkalmanként,azok benzinkutakon és egyéb helyeken köthetnének 4napos 10napos vagy havi biztosítást,ami napra lebontva többe kerülne mint az éves, de aki csak ritkán vezet annak akkor is jobban megérné mint egy évet kifizetni. A lényeg az lenne hogy ha valaki kárt okoz akkor őt sújtanák a malus2-vel,és nem azt a szerencsétlent akinek összetörte a kölcsönadott autóját,és még erre fel még drágább is lesz a biztosítása. Nem tudom mennyire értitek. Szerintem ez sokkal igazságosabb lenne mint a mostani.Ja és aki biztosítás nélkül vezet? 300e Ft büntetéssel jutalmaznám,és ha még kárt is okoz,akkor bíróságilag mindent behajtani úgy ahogy most a behajtócégek csinálják. Persze hogy vannak akitől semmit sem lehet,de ilyenek most is vannak,sőt vannak akik most is érvényes kötelező nélkül járkálnak. Kíváncsi vagyok a véleményetekre,mert szerintem ez a mostani rendszer nagyon igazságtalan.
2011. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!