Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Auto átirással kapcsolatban...

Auto átirással kapcsolatban szeretnék kérdezni? . (Bövebben belül)

Figyelt kérdés
Most vettem egy autot.És 15napon belül át kellene iratnom a saját nevemre.De jelenleg nincs annyi pénzem hogy átirassam.Kérhetek valami halasztást vagy valami hasonlot hogy ne büntessenek meg?
2009. máj. 21. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem! Az átírásra nincs részlet, se haladék. Kérj gyorsan kölcsön és tartsd be a határidőt! És még hátravan az eredetiség vizsgálat is, ami szintén komoly összeg! És még nem is esett szó a biztosításról...
2009. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Ne haragudj, de totál felelőtlenség úgy autót venni, hogy még átírásra se marad pénzed!


Sőt, Biztosítás, olajcserék, szűrők, átvizsgálás, stb ezt hogy fogod így finanszírozni?

2009. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogják leharapni a fejedet, ha kicsit késel az átírással!


Ha nagyon szabályos akarsz lenni akkor add le a rendszámot a polgármesteri hivatalban (forgalomból való ideiglenes kivonás), úgyis kell menned bejelenteni a súlyadó miatt.

2009. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy felelötlenség de számoltam az átirással valo költségeket.Csak éppen amit félre tettem pénzt az átirásra azt elvitte apukám betegsége.Gyogyszereket kellett vennem rajta.tudom hogy Nem olcsó az átirás.Utána néztem mindennek.
2009. máj. 22. 09:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez egy régi auto,Itthon megoldhato a karbantartása.Értem itt olajcsere meg a többi.
2009. máj. 22. 09:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Halasztás nincs, úgyanis a jogszabály alól nincs kivétel és a hatóságnak nincs mérlegelési jogköre. Az eredetvizsgát én az eladóval fizettetném ki, hiszen neki kell igazolnia, hogy a kocsival minden "rendben" van, nem "barmolt bele" senki ( pl. nincs benne engedély nélküli motorcsere, az alvázszához nem nyúltak stb.)

Ideiglenesen csak akkor vonathatod ki, ha át is irattad a nevedre.

Szóval marad az átíratás. Ha nem teszed meg, számolj azzal, hogy amennyiben a hatóság tudomására jut ( mert pl az eladó bejelenti ) és te a felszólítása ellenére nem íratod át, ideiglenesen hivatalból kivonja a forgalomból a kocsidat, sőt a szabálysértési hatósgot is értesítenie kell a mulasztás miatt, amely megbírságolhat.

2010. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!