Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Két forgalmi engedélyt egy...

Két forgalmi engedélyt egy autóhoz?

Figyelt kérdés
Adott egy autó, egy forgalmi, két kulcs és két személy, aki használja az autót. A forgalmit és egyebeket nem tároljuk a kocsinál, az mindig táskában, farzsebben, egyéb helyeken hurcibáljuk magunkkal. Azonban van, hogy a papír bent marad a táskában és BKV-val elugrunk vhova, míg a másik menne az autóbal, mert kulcs ugye az van még egy, de papír az nincs, anélkül meg nem rizikózunk. Kérdés: lehet egy autóra két papirost kérni? Gondolom a fénymásolatot nemigazán fogadja el a rendőr bácsi/néni....
2012. jan. 11. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Két forgalmija nem lehet egy kocsinak. Hagyd bent a forgalmit az autóban, így bármikor, bárki mehet vele, akinél nála van a jogsi.
2012. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. Neked se lehet két személyid, útleveled. Ha elveszted, kapsz újat (pénzért), a régi meg érvénytelenné válik.
2012. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy mi akadálya, hogy mindig az autóban legyen?
2012. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, a rendőr a fénymásolatot nem fogadja el. Ennyi erővel nincs is értelme a forgalminak, nyomtatsz egyet otthon.

Viszont forgalmi engedélyből csak egy lehet az autónak. Kölcsönösen egyértelmű megfeleltetés: egy forgalmihoz egy autó tartozik és viszont. Ha másképp lenne, az rögtön kiskapu lenne a hamisításhoz, mert akkor a két, legálisan kiváltott forgalmi közt rögtön lehetne "véletlen" különbség. Illetve a műszaki vizsga érvényességét a forgalmiban jelző matrica is sorszámozott, egy sorszámúból csak egy van. Na, akkor melyikbe ragasszák? Vagy ragasszanak kettőt? De akkor két plakettet is kell kiadniuk, egy autón pedig csak egynek van hely.

Hozzá kell szokni a kicsit kényelmetlenebb megoldáshoz: mindenki törődjön azzal, hol is hagyta a forgalmit. Nálunk is volt évekig közös használatú autó, de működött a dolog, a kulcs alatt volt a forgalmi (később a kulcsra kötve piros zsinórral), így akinél a kulcs volt, annál voltak a papírok is. Mivel ritka volt, hogy "menet közben" gazdát cserélt volna az autó, ez így működött is. Viszont tény, hogy nem volt olyan kényelmes, mint mindent zsebben tudni: oda kellett figyelni, hogy utazás után a forgalmit és a kulcsot mindenki visszategye a helyére.

2012. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a kocsiban van a forgalmi, hárman használjuk, egy kulccsal csak néha van a másiknál a pótkulcs...

eddig az összes autóban amiben utaztam, vezettem mindbe benne volt a forgalmi...

szomszéd nem volt itthol, de el kellett érte menni kocsival, faluról beszélünk, kulcs a kocsiba nappal, beültem és mentem, rendőrök megállítottak, gyors telefon hogy hol a forgalmi, elmondta hogy a kocsiban hol tárolja és ennyi:) nem kell mindig hurcolni...

apám mikor teherautón volt huzamosabb ideig, de hazajárt vele, még a jogsiját is betette a forgalmihoz hogy biztos meglegyen, ha esetleg pénztárcáját viszi valahova és elfelejti visszatenni, elhagyja stb.

2012. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nagyon okos a kérdés,hogy miért nem lehet a kocsiba a forgalmi gratulálok mindenkinek aki bent tartja, lopás esetén legálisan téphet vele az úton! ja meg még a biztosító sem fizet lopás esetén!!!
2012. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha meg esetleg sietsz valahova aztán elfelejted betenni mert csak beülsz, indít és mész, ottholhagyod abból megint csak problémák vannak...

nekünk bennvan az utánfutónak is a papírja, ugy is azzal huzzuk csak, miért ne legyen? futó ráakaszt és mész...

vagy csak velem volt úgy hogy éjjel hívtak hogy menni kell? gatya,póló felhúz, tárca elvesz a kulccsal együtt és mész? mert én biztos otthagynám, főleg úgy hogy sokan használjuk az autót, akkor biztos elkeveredne egy hét alatt

2012. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kulcs mellé a forgalmi és nem hagyod otthon!
2012. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sofőr vagyok és 6-an használjuk a céges autót.Régebben az autóban tároltuk a forgalmit,mert sokszor véletlenül hazavittük farzsebben.Mikor kiderűlt,hogy az autóban tároljuk a forgalmit,majdnem kirugtak minket.Mert,ha ellopják az autót a tolvajnak mindjárt van egy forgalmija is az autóhoz.így könnyebb neki eladni és a biztositó sem fizet egy árva fillért sem.Persze,ha valaki a 20 éves ladájában tárolja,túl nagy veszteség nem éri.
2012. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!