Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Azzal a kérdéssel fordulok...

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy sok off-road telepjárón látok a tetőcsomagtartóra erősített reflektort ez mennyire engedélyezett?

Figyelt kérdés

Nekem kisbuszom van és nagyon hasznosnak találom éjszaka az erdei útvonalakon. Már volt is rajta csak féltem és inkább leszedtem!

Komoly válaszokat kérek! 20F



2012. febr. 24. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

6/1990. KöHÉM:

41. § (1) Távolsági fényszóróval minden gépjárművet fel kell szerelni. A járműre felszerelendő távolsági fényszórók száma:

a) a gépkocsi esetében 2 vagy 4 db


45. § (1) Ködfényszóróval minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet fel szabad szerelni.

A járműre felszerelhető ködfényszórók száma:

a) gépkocsi, mezőgazdasági vontató, lassú jármű és motoros tricikli esetén 2 db


51. § Olyan lámpával, amely az álló jármű körül a területet megvilágítja (munkahely megvilágító lámpa, ideértve a keresőlámpát is) minden járművet fel szabad szerelni.


1/1975. KPM-BM:

44. § (5) Keresőlámpát és munkahely megvilágító lámpát mozgó járművön használni nem szabad.



Ezekből elvileg kederül, hogy szabályos-e. A felszerelés magasságára vobatkozóan - ha jól tudom - nincs előírás.

2012. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valahol láttam olyat, amiben nem volt korlátozva a fényszórók száma, csak az, hogy páros számúnak kell lenni és minimum 80cm-re kel lenniük egymástól ( nyilván ha 4van, akkor a 2 "középsőnek" ).
2012. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol és mit láttál, de Magyarországon jelenleg ezek a hatályos jogszabályok.
2012. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali

Nekem is terepjáróm van a tetején 6 db szúrólámpával rendőr cimbi azt javasolta hogy takarjam le (gyári takaróval) ha hosszabb útra indulok (ha szükséges kb: 5-6 perc alatt le lehet róla szedni) amúgy meg a rendőrön műlik. Szerencsére engem még nem büntettek meg miatta, 7 éve rajta van, csak műszakira szedem le

2012. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!