Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a különbség a visszterhes...

Mi a különbség a visszterhes és az ajándékozási szerződés között illeték szempontjából?

Figyelt kérdés
Anyósomtól szeretném megvásárolni az autóját, és nem nagyon értek hozzá, ezért szeretnék kis segítséget kérni. A kettő szerződés között hogy tudnánk megúszni a legolcsóbban az illetékeket, illetve hogy lenne célszerű átíratni az autót?
2012. febr. 26. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a visszterhes szerződéssel úszod meg olcsóbban, mert az illetéktörvény szerint az ajándékozás dupla illetékfizetési kötelezettséggel jár. Azaz ajándékozáskor az átírási illeték kétszeresét kell kifizetni.

A visszterhes jelzőtől ne félj, a vásárlás összegét nem kell kitölteni, írjátok bele a szerződésbe, hogy "megegyezés szerint"

2012. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2012. febr. 27. 08:43
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk 1 eurót írok eladási árnak? Azt lehet, hogy annyiért vettem meg? Mert ugye így már nem ingyenes (nem ajándék), de nem is az autó eredeti ára.
2012. febr. 27. 08:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként én a helyedben nem írnék adásvételit.

Átadod a megbeszélt összeget ezután írtok egy kölcsönadási szerződést (amiben kijelenti, hogy korlátozás nélkül használhatod az autót) és kész.


Szerintem felesleges kifizetni az átírást ebben az esetben.

2012. febr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Eszembe jutott még valami. Azt írtad anyósod kocsiját szeretnéd megvenni.

Még olcsóbban megúszod, ha nem TE veszed meg, hanem a párod. Ugyanis abban sz esetben, ha egyenes ági rokonok ( anya-gyermek) között történik a vagyonátruházás, nem kell vagyonátruházási illetéket fizetni. Annyi kell még hozzá, hogy a rokoni kapcsolatot születési anyakönyvi kivonattal igazolni kell. ennyi.

2012. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem értem mert én beszéltem egy céggel, akik intéznek autó átíratást, és azt mondták, hogy mivel a autó Szlovákiából származik nem kell ezt az átíratási illetéket kifizetni, ők elintézik az nélkül. "Csak" egy forgalomból kivonás kint, valamint egy eredetiségvizsga szintén kint, itthon meg regadó, műszaki, kötelező bizt., forgalmi, törzskönyv, rendszám + munkadíj.
2012. márc. 3. 09:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja azt nem írtad, hogy külföldről vennéd meg, csak ,hogy az anyósodtól...

Valóban az illetéktörvény szerint, azon járművek esetén kell vagyonszerzési illetéket fizetni, amelyek Magyarországon már nyilvántartásba vannak véve. A nyilvántartásba vétel pedig a jármű forgalomba helyezésekor valósul meg, tehát a külföldön megvett kocsi esetén nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni.

Forgalmi engedély, törzskönyv :12000.- műszaki cimke:585.-

rendszám:8500.-

Eredetvizsga és származás ellenőrzés sem kell, abban az esetben, ha eredeti külföldi okmányok rendelkezésre állnak és az EU-ból jött a kocsi.

2012. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezek jó hírek, nagyon szépen köszönöm szépen a segítséget!
2012. márc. 4. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!