Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Német autó behozatala?

Andika30 kérdése:

Német autó behozatala?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A párom vett kinn Németországba autót,már fél éve,most haza szeretné hozni.Nem tudjuk hogy kell-e onnan valami papír ehhez,vagy mivel a nevén van csak hazajön és itthon kell csak intézkedni?Még egy kérdés,lehet az én nevemen autó,ha nincs jogosítványom?Köszi!
2012. febr. 29. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell hozzá semmilyen papír. Simán hazaautózhat vele.


Ha szeretnétek rá magyar rendszámot akkor először el kell vinnetek egy eredetvizsgálatra+ műszaki vizsgára. Ezt követően okmányirodában kell az autó összes papírjával elmenni. Ott kiszámolják a regisztrációs adó pontos összegét. Azt befizetve megkapjátok az új magyar rendszámot.

Kötelező biztosítást is kell kötni rá. (anélkül nem megy

az átírás)


Arról pedig,hogy lehet-e a te neveden jogsi nélkül egy okmányirodában kellene érdeklődnöd. (Szerintem lehet a neveden.)


Ja, és az itthoni márkaszervizeket kerüljétek nagy ívben. Rabló banda az összes!

2012. febr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia,nagyon köszönöm a segítséged!:)
2012. febr. 29. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Ha nagyon elakadsz a csodás bürokrácia útvesztőjében akkor írj privátot. Szívesen segítek.
2012. febr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha privátban elküldenéd az autó adatait (évjárat, köbcenti, környezetvédelmi besorolás stb) akkor szívesen megírom, hogy Ft-ra pontosan mennyi lesz a regisztrációs adó.


Ne az okmányirodába érjen hideg-zuhanyként egy esetleg nagyon nagy összeg. :)

2012. febr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Okmányirodába fizetsz regadót? ilyet még nem hallottam...

Nálunk a vámhivatalba kell...

Tudomásom szerint meg ki kell vonni németbe a forgalomból és vámrendszámmal hozhatod haza....

2012. febr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Tudomásom szerint meg ki kell vonni németbe a forgalomból és vámrendszámmal hozhatod haza...."


Hazahozhatja minden gond nélkül.

2012. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze de a rendszámot le kéne adni meg az autót kivonni, hogy nincs már az országban meg ne küldjenek rá biztosítást meg súlyadót stb..

Am meg tök mind1 nekem...

2012. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!