Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha két autó összekoccan, mik...

Ha két autó összekoccan, mik azok a sérülések az autón, amiért betétlapot kell adni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván a legapróbb karcolásért is kell, hiszen ha nem ads, akkor hogy téríti meg a biztosító a kárt? Azt nem várhatod el, hogy ha a te hibádból koccantok, akkor a vétlen fizesse ki magának az újrafényezést, netán karosszériamunkákat.
2009. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem koccanás volt, az Interspar parkolóban egy nagyfejű opelos űrge izomból nekivágta az ajtóját az öreg Skodámnak. Ilyenkor is kérhettem volna betétlapot? Persze a tahója egy szót se szólt...
2009. jún. 14. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy kérhettél volna! (persze csak ha sérülés keletkezett az autón). Az elsőt meg nem tudom miért kellett lepontozni...
2009. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Legapróbb karcolás: és ha nem is az én autómtól van az a pár mm-es karcocska? Ez egy kicsit kétséges nekem...
2009. jún. 14. 17:49
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze nem volt semmilyen kocc, csak kiváncsi voltam ki mit mond róla.

Valami olyasmi rémlett nekem, hogy pl. lökhárító érintéskor nem szoktak betétlapot adni.

Persze néhányan elharapnák a másik torkát csak azért, mert hozzáért valaki az autójához. Itt az oldalon olvastam, ha jól emlékszem, hogy külföldön simán odébbtolják a másik autót, ha nem tudnak kijárni tőle. Itthon meg mindenből nagy ügyet csinálnak...

2009. jún. 14. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egyébként megegyezés, akkor nem szoktak betétlapot adni. Sőt, olyat is hallottam kisebb koccanásnál, hogy tényleg csak karcolások voltak a vétlen autón, ami a vétkes egy haverjának a műhelyében pillanatok alatt eltűnt (polír). Nincs olyan, hogy kötelező adni, megegyezés kérdése. Ha végképp nincs megegyezés, akkor rendőrt kell hívni.

PS: a nagyképű Opelos ha nem ismeri el, hogy a tiédre csúnyán rányitotta az ajtót, akkor jól visszanyitod rá, hogy nesze. Vagy csak eljössz csendben erkölcsi győztesként. Ő meg pukkadjon meg.

2009. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasszal teljes mértékben egyetértek!
2009. jún. 15. 09:42
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Mindenképp érdemes betétlapozni, én a saját káromon tanultam meg. Hátúlról nekemjött egy autó a piros lámpánál, kiszálltunk, körbenéztem, de semmi látható sérülés nem volt a kocsimon, ezért elengedtem a delikvenst.

Egy későbbi javítás során derült ki, hogy a lökhárító mögötti rész benyomódott, csak kívűlről nem látszott, mert a műanyag lökhárító nem deformálódott.

2009. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben nincs betétlap!
2009. jún. 16. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!