Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Decemberben meghalt apukám....

Decemberben meghalt apukám. Még nem volt hagyatéki, de én fogom megkapni az autóját. Leárt a műszakija, és nem tudom, hogy van-e még biztosítása. Kivonhatják a forgalomból?

Figyelt kérdés
Én egyelőre nem tudok vele mit kezdeni, nem tudom leműszakiztatni sem, mert még nincs a nevemen

2012. ápr. 19. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:
lemuszakiztathatod, ha nincs a neveden, azt azért nem árt tudni, hogy mikor járt le a biztosítás, de a biztosítónál kerheted a csekkek küldéset a te címedre, a biztosítás addig az elhunyt személy nevén marad, amíg nem lesz hagyatéki tárgyalás, utána sajnos át kell iratni az örökös nevére. de addig is lehet használni. mi is így jártunk, és még nekünk sem volt tárgyalás, jó sokáig elhuzzak ezeket a dolgokat. azt ők sem gondolhatjak komolyan, hogy egy ilyen ingósag, mint egy autó, 2-3 év rohadás után használható állapotban kerülne átadásra, használni kell addig. egy feltétel van, nem adhatod el addig.
2012. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!