Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meg térül e az autómon keletke...

Meg térül e az autómon keletkezett kár, ha egy olyan járműbe hajtottam bele amely védett útvonalon közlekedett viszont a a sebességhatárt túl lépve?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 21:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szóval sejtésem szerint cseszhetem.És jól kihoznak felelősnek.És ez milyen büntetéssel járhat?A jogsimat el vehetik?
2012. nov. 11. 13:44
 12/19 A kérdező kommentje:
nekem elsőbbség adás kötelező táblám volt ahol ráadásul meg is álltam,majd később az ütközéstől számítva a gyorshajtó csúszott kb 50métert.Hozzáteszem a helyszinelő rendőr ,figyelmen kívűl hagyott egy kb 40-50 méteres féknyomot mondván hogy az nem az övé..
2012. nov. 11. 13:56
 13/19 anonim ***** válasza:
azért írtam, hogy a védett úton mindig elsőbbség van, mert ismerősömbe belement valami magas rendű katona faszi, kihívta a rendőrt hátha tudna valamit intézni, de nem tudott. Aztán elkezdett vádaskodni ,hogy az ismerős túl gyorsan ment, erre mondta azt a rendőr, hogy a védett úton mehet akármennyivel akkor is neki van elsőbbsége.
2012. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De e bizonyosodott hogy az ismerősöd a meg engedettnél gyorsabban ment?
2012. nov. 11. 20:13
 15/19 A kérdező kommentje:
*b
2012. nov. 11. 20:22
 16/19 A kérdező kommentje:
El vették a katona jogsiját?
2012. nov. 11. 20:30
 17/19 anonim ***** válasza:
végül adott betétlapot, meg kapott 1 kis bírságot aztán mindenki ment a dolgára
2012. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Napkiraly ***** válasza:

Gyermekeim, valamit nem értetek, tehát elmagyarázom:

-Ha nem jelentősen lépte túl, akkor te buktad

-Habár túllépte ugyan, de te úgy mentél ki elé, hogy ha betartja sem tudta volna elkerülni, akkor buktad

-Ha olyan mértékben lépte túl,hogy tőled nem volt elvárható (figyeld a szóhasználatot) hogy észleld, akkor ő bukta a dolgot.

Ez persze mind hatósági mérlegelés tárgya. Persze a rendőrünk jóesetben egy nyüzüge kis rendészeti szakközépet végzett kisgyerek, akinek a fentiekről fogalma sincs, így azt mondja, hogy.

"Há akikijött a táblánál, az a felelős."

Na, ilyen esetben fogod és megfellebbezed a határozatát.

2012. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Tehát a rendőrség fog dönteni az ügyről?

(A helyszínelő rendőr,figyelmen kívül hagyott egy 50 méteres féknyomot,mondván hogy az nem a gyorshajtóé.)

2012. nov. 13. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!