Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem tudom levizsgáztatni az...

Nem tudom levizsgáztatni az autót mert az a halott hozzátartózóm nevén van, és még nem volt hagyatéki. mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 17. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Póthagyatéki eljárás lefolytatását kéred (azt hiszem, ez a pontos neve). Ekkor a rendes hagyatéki eljárásból kimaradt vagyontárgyak sorsát rendezik, az autó a nevedre kerülhet (vagy bárki máséra, aki él) és le tudod vizsgáztatni.
2012. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha még a normál hagyatéki sem volt meg, addig póthagyatéki sem tudsz indítani. Talán a hagyatékit kellene egy kicsit megsürgetni.
2012. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Persze meglehet, hogy így jártok jobban! Utána kellene nézni, hogy annak az autónak egyébként mennyi lenne kb. az örökösödési illetéke?

Lehet, hogy jobban jártok, ha a hagyatékin azt nyilatkozzátok, hogy nem ér az már semmit, hiszen műszaki sincs rajta!

2012. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hy!

Én faterom kocsiját vizsgáztattam,én csak vittem a személyijét és az ő nevében írtam alá.

Hidd el ezeknek is kell a pénz,belemennek bármibe csak hogy jól lehúzhassanak.

Csomó műszakis van mindenfelé,szerintem egy pár helyen ,megéri megkérdezni hogy máshelyett vizsgáztatnád az autót .Vagy vidd el egy szerelőhöz és az levizsgáztatja,Egy csomó olyan szerelő van aki plussz pénzért vizsgáztatja az autót és még meghatalmazás sem kell hozzá mert elintéznek mindent.

Szóval ha van pénzed akkor menj be szerelőkhöz és érdeklőd j hogy megtudják e csinálni a műszakit ha meg nincs annyi akkor be kell próbálkozni pár helyen,azzal nem csinálsz semmit ha megkérdezed a helyzsínen hogy megtudják e csinálni.

Minden jót!

2012. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én mindig úgy csinálom, hogy elviszem szerelőhöz a kocsikat, hogy először ránézzen hogy rendben van-e, megcsinálja ami hibás, odaadom a forgalmit és leműszakiztatja


eddig sose kellett személyit adnom, meg meghatalmazást, ők elintézik simán, ismerik az ottaniakat, nem para :)

2012. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lehet illegális amit írok, de visszadátumozva hamisíthatsz egy meghatalmazást.... Soha senki nem fogja megvizsgálni, hogy eredeti-e....
2012. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 frencsy válasza:
Ha budapesti vagy levizsgáztatom hivatalosan, ott lehetsz!!
2012. nov. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!