Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motornál az átírásnál forgalom...

Motornál az átírásnál forgalomba kell helyezni?

Figyelt kérdés

Interneten is láttam igy is meg ugy is

ezért kérdem hátha valaki mostanság csinált ilyet és tapasztalatbol tudja megmondani


2012. nov. 23. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosíthatnál: forgalomba helyezés akkor történik, amikor a motort behozzák az országba (vagy amíg volt ilyen addig legyártották és eladták) vagy ha ki volt vonva és leműszakiztatod, akkor újra forgalomba helyezed.


Ha vannak érvényes magyar papírjai és csak átíratod, az nem forgalombahelyezés, hanem csak átírás.


De eredetvizsgát, új forgalmit, új törzskönyvet és vagyonszerzési illetéket mindkét esetben kell fizetned.

2012. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát én ugy akarok motort venni hogy 5-6 éve ki volt vonva ideiglenesen a forgalomból. Ugye a régen ideiglenes kivonásnál nem volt határidő (nem ugy mint most max 6/hó)

És ugy akarnám átírni hogy az enyém lesz de az ideiglenes kivonás maradna hogy ne kelljen fizetni 6 havonta 2300 at nekem. Maradna a régi kivonás szerint.

Ez lehetséges?

2012. nov. 23. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetséges (úgy hogy átíratod, de nem kapod meg a forgalmit, csak a törzskönyvet), gyakorlatban az okmányirodaiak tiltakozni szoktak ez ellen. Akkora összevisszaság van ebben az országban, hogy az egyik helyen simán lehet, a másikon meg elhajtanak hogy ilyet nem is lehet...


Hívd fel a helyi okmányirodátokat és kérdezd meg.

2012. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi majd megkérdezem az ujszászi okmányirodát hátha ott lehet.
2012. nov. 23. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!