Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó átiratás okmányirodában?!...

Autó átiratás okmányirodában?! Időpont és rendszám kérdés, kattints és írom bővebben!

Figyelt kérdés

-kell-e kötelezően időpontot kérni, vagy bemehetek hozzá bármikor, csak max. Ott leszek pár órát?! (mivel gondolom 15napon belül nem kapok időpontot)


-be kell-e mutatnom a rendszámot?! (ha igen csak hátsót, vagy mindkettőt (új rendszám nem lesz) )


Köszönöm! :)



2013. jan. 18. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Menjünk sorban. Ma már majdnem mindenhol kell időpontot kérni. Első körben próbáld meg a lakhelyedhez legközelebbit, de jó ha tudod, hogy bármelyik okmányirodában elintézheted az átírást az egész országban.

Azért 15 napon belül biztosan fogsz kapni időpontot.


Nem kell bemutatnod a rendszámot, mivel gondolom van rajta műszaki érvényesség. Az okmányirodában majd kapsz egy új forgalmi engedélyt, amibe ők tesznek érvényességet igazoló matricát/pecsétet.

2013. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy kell-e időpontot kérni, azt okmányirodája válogatja. A környékünkön legközelebb lévő 3 is különbözik: az egyikben időpont nélkül nem is szólítanak, a másiknál helyben kell sorszámot húzni, és ha elfogyott a sorszám, akkor mehetsz isten hírivel. A harmadik helyen pedig leülsz, oszt' előbb-utóbb sorra kerülsz.

Időpontot a magyarorszag.hu oldalon is kérhetsz, szokott lenni szabad időpont. Én pont ma voltam, és 3 napja kértem az időpontot az ügyfélkapun, telefonon 3 hétre adtak volna...

Ha kérsz az okmányirodától időpontot, akkor az átírásnál nem kötözködnek a 15 nappal, csak addig ne járj vele.

Az átíráshoz nem kellett eddig a rendszám, csak az adásvételi, biztosítás, és a forgalmi/törzskönyv.

Ja, és újjabban elfogadnak bankkártyát is, így nem kell a postára is elkutyagolni fizetni!

2013. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, van érvényes műszaki!


Foglaltam magyarorszag.hu-n időpontot a központiba. (ideiglenes ügyfélkapus reggel)


Köszi a válaszokat!

2013. jan. 18. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!