Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egy kocsit ugy hirdetnek...

Ha egy kocsit ugy hirdetnek hogy "lejárt magyar okmányokkal" akkor azt kb mennyiből lehet újra forgalomba helyezni (ha lehet), vagy mi ennek a menete és költsége?

Figyelt kérdés
mert ha megveszem akkor ugye az átírás, az eredetvizsga az engem terhel, de ez mellett ilyen esetben nem tudom mi a helyzet.

2013. márc. 15. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Egyrészt el kell hoznod trélerrel. Nincs érvényes műszaki, nem közlekedhetsz vele az úton. Hatósági vizsga van, ami szigorúbb, mint egy nem-NKH-s vizsga. Tehát műszakilag kifogástalan állapotba kell hoznod. Ha az illetőnek nem volt 20000-e műszakiztatni, akkor akár az autó értékének dupláját is ráköltheted, hogy közlekedésre képes állapotba hozd, ezt látatlanba semmiképp sem lehet megmondani, de még akkor se biztos hogy mindent előre látsz, ha megnézed az autót.
2013. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért mert az okmányai levonnak járva nem kell hatósági műszaki! Csak 1 normál műszakoztatás,és az nem azt jelenti ,hogy az autó rossz!!! Több oka is lehet. Idős tulaj,nincs szükség rá, a tulaj külföldön van stb. Meg kell kérdezni az eladót,és meg fogod tudni. De nincs nagy jelentősége a dolognak !!!! Amiket leirtál azt akkor is te fizeted ha a papírok naprakészek. :-))
2013. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ok, köszi a válaszokat! :)

az autó aránylag egész jó állapotban van. motorikusan rendben van. karcolások vannak rajta bőven de a szine miatt ugy is fóliázva lenne. törött lámpa meg törött lökös van rajta de azt ugy is cserélni kell a műszaki miatt. a kocsi egy felszámolt kft főnökének a "nézd csak mekkora limóm van" kocsija volt. csak miután fel lett számolva ilyenekre nm költöttek és most az értékénél kb 1 millával olcsóbban adják.

2013. márc. 15. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rendszáma kérhetsz az okmànyirodában útvonalengedélyt pár ezerért, és ada mész ahová kéred ( 3 napíg érvényes )
2013. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es v ok. Ebben az esetben ,addig ki ne fizesd amíg az okmányirodában meg nem nézeted az adatok alapján,hogy a tulajdonjog átruházása nincs e korlátozva azaz /zárolva /. Mert én már sajna jártam így!!!! És igen az utvonal engedes dolog is működik.
2013. márc. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!