Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kölcsönadásival vettem autót,...

Kölcsönadásival vettem autót, melynek lejárt a biztosítása, ápr. 01. -jén. Hogyan írhatom át a nevemre, lejárt biztosítással?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Köttök egy adásvételi szerződést vagy írtok egy üzembentartói nyilatkozatot. Az autó átírását nem akadályozza meg a lejárt biztosítás.
2013. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tulajdonos (aki ha jól értelmezem a helyzetet nem te vagy) már korábban megkapta a következő negyedéves csekket. Hogy befizette-e, azt nem tudom, valószinűleg nem, neki annyira érdeke, mint neked. Kérd el tőle és fizesd be. Ha gyakorlatilag kölcsönben van nálad az autó, akkor nem tudsz saját névre kötni biztosítást. Ahhoz minimum üzembentartói kell.

Azt ugye vágod, hogy jelenleg lehet hogy kifizettél az autóért pénzt, közlekedhetsz vele, de a tulaj újra eladhatja, bank behajthatja tartozás fejében?

2013. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok gonosz lenni, de ki találta ki ezt a fantasztikus konstrukciót, hogy csak egy kölcsönadási szerződést írtatok?

Ennyi erővel gyakorlatilag csak úgy odaadhattál volna X százezer forintot az eladónak...

2013. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom mindkettőnk érdeke, hogy legyen biztosítás, nemsoká megkapom a következő csekket. Köszönöm a válaszaitokat!
2013. ápr. 11. 21:54
 5/5 anonim válasza:
Már megszűnt az, hogy lejárt biztosítás után még egy hónapig kártérít a biztosító, ha történik valami, de, ha semmise történik, akkor is van valami bünti. Először menj be a biztosítóba és kérdezz meg mindent erről, nehogy átvegyél problémás dolgot! Utána az önkormányzatnál kell az üzembetartó ügyet intézni és azzal egyidőben biztosítást kötni! Ez az egész is csomó pénzbe kerül. Tisztább a rendes adás-vétel, mert van hogy ráfarag az ember az olcsóbb megoldásra.
2013. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!