Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hol tudok utána nézni "nem...

Hol tudok utána nézni "nem hivatalosan" hogy hivatalos-e egy jogosítvány?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal sehogy, bár nem egészen értem a kérdést. A "hivatalos" szó alatt azt érted, hogy érvényes vagy azt, hogy eredeti, nem hamisított?
2008. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt értem ez alatt hogy az illető valóban részt vett e annak idején a tanfolyamon is????vagy csak kifizette.
2008. jún. 16. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autósiskoláknak vezetniük kell az elméleti oktatásról naplót, ebben szerepelnie kell annak, hogy ki melyik órán volt ott. Mikor én jártam, akkor minden hiányzást utólag (jó pénzért) konzultáción kellett pótolni. Vagyis kellett volna, mert azon az egy eseten kívül, mikor a KFF-től (akkor még úgy hívták) kijött egy ellenőr, egyszer sem írattak jelenléti ívet. Azonban "nem hivatalos" tapasztalat (tanfolyamra járó/járt ismerősök mondják), hogy nemcsak nálunk, hanem sehol nem veszik ezt komolyan. A gyakorlati oktatási karton elméletileg meg kell, hogy legyen az iskoláknak és ott általában könnyebb visszakeresni, hogy ki hány órát vett, mert minden egyes órát alá kell írni. Az már más kérdés, hogy meg tudod-e győzni az adott autósiskola ebben illetékes emberét, hogy mutassa ezt meg neked és akkor még mindig nem biztos, hogy meg is találja - tapasztalataim szerint nem erősségük a papírmunka.
2008. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!ha jól értelmezem akkor a jogsiból semmi nem deríthető ki.De az tény hogy az illetőnek semmi érzéke a berregő tárgyakhoz!
2008. jún. 18. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogosítványból nem. Az pedig, hogy nincs érzéke... Sajnos nem kizáró ok.
2008. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Úgy tudom,hogy a jogosítványokat a rendőrség állítja ki egy, a tanfolyamot/vizsgát igazoló okmány bemutatását követően.Ha nincs ilyen igazolás,nincs jogsi. Kizárt dolognak tartom,hogy a rendőrség ilyen kérdésekben más személyről adna felvilágosítást.
2009. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A jogosítványt már jó pár éve az okmányirodában kell elkészíttetni, nem pedig a rendőrségen. Ehhez szükséges a forgalmi vizsga vizsgalapja/vizsgaigazolása (mit tudom én, hogy hívják), az elsősegélynyújtó vizsga letételének igazolása (előző jogosítvánnyal vagy a vizsgán kapott kártyával), illetve személyazonosság igazolása és a szükséges összeg. Ezek közül csak a forgalmi vizsga után kapott papírnak van köze a tényleges tudáshoz, de annak is csak olyan szinten, hogy az illető letette-e a vizsgát vagy sem. A valódi járművezetési tudást tehát a jogosítvány elkészültekor már senki sem vizsgálja.
2009. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki kíváncsi, hamar megöregszik. Ügyesen kérdezd meg tőle, mindenkinek vannak tanuló élményei. Az hogy valaki nem tud vezetni sima alkati kérdés, csak akkor gond, ha ennek ellenére szeret. Tudod hasonlóan az énekléshez :))
2010. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"az elsősegélynyújtó vizsga letételének igazolása"


csak az első kategóriánál.

2010. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kicsit tovább olvasva:

"elsősegélynyújtó vizsga letételének igazolása (előző jogosítvánnyal vagy a vizsgán kapott kártyával)"

Ott van az attól, hogy nem vetted észre...

2010. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!