Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek most? Hogy kössek...

Mit tegyek most? Hogy kössek kötelezőt így a robogóra?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt robogót, akkor még nagyon csotrogány állapotban. Azóta megcsináltam, tettem bele új karbit, blokkot, gyújtáselektronikát és le is festettem. Mivel nagyon alacsony összegért (20e) vásároltam, adásvételit nem írtam az akkori tulajával és ő se említette.


De most vagyok bajba, ugyanis nem tudom hogy kössek kötelezőt. Mert ahogy néztem, csak új motorra lehet vagy használtra de az adásvételivel. Ami ugye nekem nincs.. Ilyenkor mit tehet az ember? Nem is használhatja már a motort, lökje egy árokba és gyújtsa fel? Vagy milyen úton köthetnék rá kötelezőt?


(Mielőtt jönnének a megmondóemberek, a motort NEM loptam és NEM azért nincsen adásvételije.)


2013. máj. 7. 22:45
 1/7 Nosco ***** válasza:
Vagy megkéne keresni az előző tulajdonost és iratni egyet vele most vagy kitalálni valami alternatívát.
2013. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szomszéd ,haver, vagy egy jó baráttal írtok egy adásvételit ,hogy te megvetted tőle azt a motort és már lehet menni a biztosítóhoz
2013. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Átmész a szomszédhoz, viszel neki egy üveg sört és megkéred, hogy írjatok adásvételit. A biztosítót nagyon nem fogja érdekelni, hogy valós-e az adásvételi, megkötik a szerződést minden további nélkül.
2013. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A választ leírták, én csak ezt nem értem:


"Mivel nagyon alacsony összegért (20e) vásároltam, adásvételit nem írtam az akkori tulajával és ő se említette. "


Hogyan függ össze a vételár azzal, hogy írtok-e papírt vagy nem?

2013. máj. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamelyik haveroddal, rokonnal írsz valami adásvételit és ennyi...Én így csináltam.
2013. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínű az általatok felvázolt 'furfangot' fogom vásárolni.


ma 06:47

Ezen mit nem lehet érteni? Egyszerű etika, nem elég, hogy piszok olcsón hozzájutottam (vatera) és még működőképtelen is volt még dugjam az orra alá az adásvételit is? Mert eddig mikor eladtam telefont (mikor éppen ő maga bontotta ki az eredeti csomagolást), stb. csak a túlbuzgó, bizalomra képtelen emberek nyomták ide nekem, hogy írjam meg. Csak ugye ott nincs biztosítás. Robogónál viszont igen. Én meg ezt nem tudtam, hogy ennyire (abszolút) kell a kötelezőhöz. Most már másképp intézném de későbánat. Illetve akkor még az se volt biztos, hogy ez valaha beindítva lesz és fog gurulni.

2013. máj. 8. 15:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Vásárolni... 'alkalmazni'-t akartam írni helyette, csak már a fejemben a következő mondatok forogtak. :)
2013. máj. 8. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!