Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha tudom h egy motor 125ccm...

Ha tudom h egy motor 125ccm is de a adásvételibe 50-es ként van feltüntetve akkor lehet belőle bármi probléma is? Csak b - jogsim van és nincsenek papirjai a motornak.

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
a rossz kedvében van a rendőr akkor komoly gondok lehetnek
2013. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha meg balesetet okozol elszenvedsz akkor aztán nagy bukta van
2013. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Le lebuksz vele (pl. baleset részese vagy, lekaszál a motoros rendőr aki nem hülye...) akkor megbüntetnek mint az állat és akár a B-s jogsidat is bevonhatják. Meg természetesen még biztosítási csalást is követsz el, azért meg úgy megfingatnak, hogy a gatyádat is kifizetheted.
2013. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egy olyan ra gondoltam ami kinéz 50es nek és a hangja sem olyan nagy. nekem azt mondták h ha olyat veszek aminek 50 es ként van adásvételije akkor ha nem tudom nem értek a motorhoz nem engem érint a dolog.
2013. máj. 31. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, az eladó nyilván ezt fogja mondani. A hatóságot viszont ez marhára nem érdekli.


Ha simán igazoltat a rendőr, nem biztos, hogy beleköt. Azonban ha részese leszel bármilyen balesetnek, akár vétlen félként is, nagyon könnyen rád húzzák azt a bizonyos vizes lepedőt.


Jogosulatlan járművezetés, biztosítási csalás és okirathamisítás a szokásos vád ilyenkor. És nem nagyon van kibúvó.

2013. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A törvény legalapvetőbb mondata:


A törvény nem ismerete nem mentesít annak hatálya alól! Egyrészről senki nem fogja elhinni, hogy te nem tudtad, hogy nem 50-es a motor, másrészről nem is érdekel senkit, hogy te nem tudtad.


Ironikus módon ha jogosítvány és biztosítás nélkül vezetnél egy 125-ös motort akkor enyhébb büntetésre számíthatnál, mintha B-s jogsival hamis okmányokkal vezeted azt.


Az meg, hogy hogy néz ki tök mindegy. Ha a rendőr látja, hogy 70-el kacsázol az úton és amúgy nem tök hülye (laza 100 méterről megmondom bármilyen robogóról vagy motorrol, hogy 50-es vagy 125-ös) és meg is akar szivatni akkor berendeli a gépjárművet hatósági vizsgálatra, ott meg 1 ccm pontossággal tudják mérni a löktérfogatot...


A motoros rendőrt meg nem tudod átverni, azok még értenek is a motorokhoz.

2013. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem akkor vagy veszek egy 50-est vagy egy papiros 125-öst és hozzá leteszem ezt az uj kiegészítést. köszönöm a komenteket sokat segitettek :)
2013. máj. 31. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!