Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi rendszámú autó...

Csillag25 kérdése:

Külföldi rendszámú autó okozott nekem kárt Magyarországon, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy osztrák rendszámú autós okozott nekem kárt. A helyszínen kitöltöttük a magyar baleseti bejelentőt, elismerte a károkozást is. Rendőrök is voltak, de nem intézkedtek, mert ők is látták, hogy egyértelmű károkozó az osztrák autós. A papírjai rendben voltak, a zöldkártyája és a biztosítása is érvényes volt, ezzel együtt természetesen a mi okmányaink is. Felhívtam ma a Mabiszt, megtudtam, hogy az Avus Budapest a kárintéző. Bekérték tőlem az összes dokumentumot, a károkozó zöldkártyáját (lefotóztuk). Betelefonáltam, de nem tudtak semmit sem mondani, hogy mikor várható bármiféle eredmény, vagy előre lépés. Attól félek, hogy mivel ez egy régi kis suzuki, nem fogják a káromat fizetni, hanem gazdasági totálkárra minősítik, aminek az árából nem tudom megcsináltatni majd az autómat, de másikat sem tudok vásárolni, tehát saját zsebből kell pótolni akármelyik verziót is választanám. Ilyenkor van arra lehetőség, hogy megkeressem a károkozót, hogy a különbözetet fizesse ki nekem javíttatási számla alapján? Egyébként ilyenkor Eurotax alapján történik a számolás? Ha igen, az nekem pozitív vagy negatívat jelenthet a kifizetésre vonatkozóan? Köszönöm!

2013. jún. 21. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
a károkozót semmiképp nem keresheted meg, fizeti a kötelezőt, innentől kezdve a biztosítójával kell egyezkedned.
2013. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól hogy van kötelezője, még felel a kárért, és egy esetleges peres vagy peren kívüli eljárás során számonkérhető... de ebben nincs tapasztalatom.


gyors példa:

MÁV

2013. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha totálkárosnak minősítik, akkor eurotax alapján történik a számolás, kérhet roncsoztatást, és akkor roncsbörzére küldi az Avus a gépjárművet, és a legtöbbet ajánló felvásárlónak Ön majd megkapja az elérhetőségét, és ők a megadott határidőn belül kötelesek megvásárolni a sérült járművet. Vagy végezheti Ön is a roncs értékesítését, ilyen esetben a káridőponti érték és a roncs értéke közti különbözetet fizeti csak ki a biztosító( meg persze utána az új jármű átírási költségeit) Nem tudom, hogy nemzetközi károknál is így van-e, de szerintem nem különbözhet túl sokban...:)
2013. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!