Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyha személyszállítást...

Hogyha személyszállítást vállalok, akkor mennyi az az összeg ami alatt még adómentes a bevétel?

Figyelt kérdés
Van egy 9 személyes kisbuszunk, és arra gondoltunk, hogy hétvégére plusz munkát vállalunk, némi kis kiegészítőnek. Hallottam olyat, hogy 600 000 Ft alatt nem adóköteles, de nem biztos forrásból tudom. Azt sem akarom, hogy ez miatt vki felnyomjon a NAV-nál, ezért szeretnék utána kérdezni, hogy 600 000 ft alatt nem kell adóbevallást csinálni róla. Vagy esetleg ha valaki tudna nekem ilyen oldalt linkelni, ahol utána tudnék nézni pontosan, azt megköszönném!

2013. jún. 21. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
és papírod mi van B kategóriás jogsin és a kocsi forgalmiján kívül?
2013. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha vállalkozóira gondolsz az nincs! csak a B jogsi, meg az autó papírja van csak, ezen kívül semmi!
2013. jún. 21. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor kellene egy Páv2 és ha jól rémlik egy 2. csoportű eü vizsgálat.

plusz vállalkozást nyitni stb.

számlaképesnek kell lenni.

bukó a dolog.

2013. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hittem nem kell hozzá vállalkozás, mert amint írtam is, csak hétvégén csinálnánk, csak akkor nem értem, hogy ez a 600 000 bevételről szóló valami mi, hogy az alatt nem adóköteles.
2013. jún. 21. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:

ez csak szerintem van így, viszont páv2 az biztos, meg a 2. orvosi is 90%

de menj be a navhoz, vagy apeh vagy hogy hívják, szerintem tudnak rá válaszolni(bár volt olyan hogy a kérdésemet sem fogták fel, és valami 10 telefon után tudtak csak válaszolni-ez Magyarország)

2013. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!