Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha hitel lejártát követően...

Ha hitel lejártát követően nem jelentettem ki az autót tényleg nem tudom eladni?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényeg, hogy anno lombardnal vettem fel hitelt az autómra. Lejárt, megkaptam a törzskönyvet. Állítólag a törzskönyvvel kellett kapnom egy levelet amivel be kellett volna mennem az önkormányzathoz lejelenteni, hogy lejárt a hitel és eladhatom, ha akarom. Most szeretném lecserélni, és az autószalonban beszámítanák, de azt mondták, kell igazolás a kijelentésről. De a levelet nem találom, a lombárd meg nem küld újat, csak ha tudom a szerződés számot, egyéb adatok alapján nem. De jelenleg nem otthon élek, és nem tudok hazamenni megkeresni, a család meg nem találja. Tényleg nem tudom eladni az autóm, ha az nincs meg? Nem elég a törzskönyv? Ebben kérném a segítségeteket! Előre is nagyon szépen köszönöm!

2013. jún. 28. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnak semmi köze hozzá!


Egy dolgot kellett volna megtenned, azt hogy az okmányirodában törölteted a forgalmi engedélyből az opciós jog bejegyzését! Mert az a dolog, amiatt nem tudod eladni az autót, vagy ha megveszi valaki, akkor nem fogják a nevére írni! No ehhez kell az igazolás, amit nem találsz!

2013. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves kérdező)


A pénzintézet köteles kiadni eredetivel egyező másolati példányt, ha igényled. Elvileg a rendszám alapján is meg kell találniuk a szerződésedet.

Sőt, ha bemész az okmányirodába, és jelzed, akkor az okmányiroda is megkérheti tőlük hivatalból.


Üdv

2013. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!