Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy 125 ös...

Mennyibe kerül egy 125 ös motor forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés
Mindennel együtt (rendszámozás, műszaki, átiratás, stb...) És éves költségei kb (biztosítás, súlyadó (van?), stb...)?

2013. júl. 15. 12:43
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem kb 3 évvel ezelőtt egy fickó 140.000-ért helyezte forgalomba az olaszból behozott robogóm. Először úgy gondoltam, hogy mivel irodai területen dolgozom és türelmes ember vagyok, megcsinálom a papírozást magamnak, de féltem, hogy nem lesz elég az a pár doksi, amit a motorhoz adtak és ahogy végigolvastam a forgalomba helyezés tortúráját, biztos, hogy nem lett volna annyi időm rá. Amúgy sok weboldalon le van írva, mit-hová kell leadni/beadni, ha te akarod csinálni, de az eredetvizsga is buktatós, ha esetleg lopott, vagy körözött a moci, meg a műszakiztatás is rizikós.

Az éves biztosítás 5ezer körül van,attól függ,melyik biztosítót választod,kalkulátor van fent,valami regadó van még szintén évi 4ezer körül van, a 2évenkénti vizsgáztatás a legtöbb,de szintén vizsgaállomás függő, hol-mennyibe van. Az enyémmel minden ok műszakilag és a papírjai is, így mehettem az NKH-hoz, náluk a legolcsbb, kb 4700Ft volt, de ha van valami gixer, akár 25ezer is lehet a vizsgáztatás költsége.

2013. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem azért 140 volt mert olasz, nem? Ha volt már forgalomban, de ideiglenesen kivont, akkor gondolom azért olcsóbb :/
2013. júl. 15. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ideiglenesen van kivonva, akkor kell lennie rendszámnak, mert azt olyankor nem kell leadni, csak a forgalmiba jegyzik be! Ilyenkor átíráskor visszahelyezik forgalomba, semmilyen plusz költséggel nem jár. Az adásvételivel kötsz egy biztosítást, elviszed vizsgázni, eredetiség vizsgálatra, és a kapott papírokkal irány az okmányiroda. 50-60 ezerből megúszod az egészet szerintem.


Ha nincs rendszáma, akkor nem ideiglenesen van kivonva és akkor kissé macerásabb, majd Heeegany megmondja!

:D

2013. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na akkor jövök és megmondom :D


Ha a papírja is rendben vannak akkor kell rá biztosítás, eredetvizsga, műszaki vizsga aztán irány az okmányiroda.

Nekem év elején egy 250-es motor papírozása 45-ből megvolt mindenestől(tehát biztosítás, teljesítményadó, rendszám...)

Az első válaszadó azért fizetett annyit érte mert neki regisztrációs adód is kelletett fizetni. De ha már volt Magyarországon forgalomban akkor ezt nem kell fizetni.


A szükséges papírok pedig:

Forgalmi engedély(régi vagy új az mindegy)és a forgalmiban szereplő tulajtól hiánytalan adásvételi lánc.

Ha ez nincs meg akkor nem fogod tudni megoldani.


A rendszám pedig ha megvan az előny. A rendszám árát megspórolhatnád vele. De ha nincs az se probléma. Akkor kapsz szép újat.

2013. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. júl. 16. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!