Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kereskedéstől vettem egy...

Kereskedéstől vettem egy autót és 15 napon belül,7 nap múlva eladtam. Ilyenkor nem kell utána fizetnem semmit?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg adót. Merthogy nem saját célra lett véve, hanem viszonteladásra.
2013. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az adásvételire annyi lett ráírva, hogy ÁR: "megbeszélés szerint". Ilyenkor honnan tudja a NAV, hogy mennyi adót kell utána fizetnem?
2013. júl. 16. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Átírnod kellett volna. Hiába 15 napon belül adtad el. Ne csodálkozz, ha a vevőd keresni fog, hogy nem tudja átírni vagy dupla illetéket akarnak vele fizettetni.
2013. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én alapjáraton úgy vettem meg az autót, hogy X Szilvia nevén volt, aki eladta X Ritának, aki pedig X cégnek adta el aki pedig nekem és mindvégig X Szilvia nevén maradt, de én közöltem azzal aki megvette,hogy csak alkatrésznek vigye el az autót... De, ha ő mégis eladja valakinek és majd jön hozzám, hogy nem tudja átíratni, akkor én megmondom neki, hogy keresse meg a tulajdonost. Arra tudsz választ adni, hogy mennyi pénzt kell fzetnem a NAV-nak, ha "megegyezés szerint" lett az ár odaírva?
2013. júl. 16. 23:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A NAV-nak nem kell semmit fizetned.


Itt igazából X Szilvia fogja megszívni, no meg az új tulaj!

X Szilvinek megy majd a letiltás a teljesítményadó miatt, a legújabb tulaj meg nem tudja átiratni, később pedig kivonatja az önkormányzat forgalomból a verdát. Utána Szilvi még egy kicsit mélytorkozik majd...

2013. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A gépjárművásárláskor az adót nem az autó árából számolják.

Sétálj be az okmányirodába és érdeklődj rá hogy esetedben mi a helyzet.

[link]

2013. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért aggódtok annyira... Ez egy sima adásvételi lánc, ha megvannak a papírok (törzskönyv, forgalmi) és minden adásvételi (a-b, b-c, c-d, d-e...) akkor simán átírják majd.

Persze amíg "X Szilvia" nevén volt, addig tőle fogják követelni a telj.adót, dehát ezért kell megnéznie az embernek, hogy kinek ad el autót.


Neked nem nagyon kell aggódnod, az a 7 nap amíg a szerződések dátumai alapján nálad volt lényegében semmi. Még ha arra az időre mondjuk fedezetlenségi díjat kérnének tőled, akkor is megúszod olcsón. De valószínűleg semmit sem fognak.


Én írattam így át motorokat, a köztes személyektől semmit sem kértek utólag.

2013. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Még egy kérdés lenne ezzel kapcsolatban. Akitöl én megvettem az autót egy olyan adásvételit kaptam amin nincs rajta 2 tanú(bár ott volt 2 ismerösöm a vásárláskor).. így le se tudta adni az önkormányzatnak. Na de, ha az új tulaj aki megvette tölem leadja az adásvételit, amin van 2 tanú, akkor mi a helyzet?
2013. júl. 17. 10:02
 9/10 kovpet ***** válasza:

ÁR: "megbeszélés szerint"


Ez nem felel meg egy szerződés formai követelményeinek, nem jó a szerződés. Ugyan így, azt sem lehet írni a dátum helyett, hogy "hát most".

Nem is hiszem el, hogy valaki ilyet önszántából aláírt.

2013. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ár dolgot még csak-csak elnézték, legalábbis tavaly még sikerült így kitöltött papírral autót elpasszolnom - de a tanúk hiánya miatt elutasíthatják a szerződést.


Az alapvető elv az, hogy az adott szerződésnek meg kell felelnie a keltezésekor érvényben lévő szabályoknak. Tehát ha van egy 10 éves szerződésed, akkor nem érdekes, hogy van-e km-óra állás rajta; a 20 éve megírt szerződésen nem baj ha csak személyi számok vannak feltüntetve; viszont egy friss adásvételinél rajta kell lennie mindennek ami kötelező: személyes adatok, tanúk (az adataikkal), kocsi adatai (km állás, ha van törzskönyv száma az is, minden apróság).

2013. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!