Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van olyankor, ha eladtam...

Mi van olyankor, ha eladtam az autómat, de hiányzik a szerződésről a vevő tanújának aláírása?

Figyelt kérdés
Minden más megvan, a vevő aláírása is. Ez miatt lehet semmis a szerződés, vagy kötelesek aláírni utólag, vagy esetleg nekem ebből nincs is bajom? Az ő példányaik jók.
2013. júl. 18. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hivatalos.

Felhívod a vevőt és megkérded hogy mit írjatok oda?

Vagy elpostázod neki ha megbízol benne hogy töltse ki egy valaki mind a 4 papírt és visszapostázza neked.

Amúgy probléma igen... Lehet hogy az önzö kormányzatba visszadobják a papírt ezért a kis formaságért.

2013. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy postán küldtem el a hiányzó aláírások miatt, de akkor sem sikerült a tanúnak aláírnia, hiába kértem! Nekem csak a nevemről való leiratához kellene. Mivel az ő példányaikat én és a tanúm is aláírta, így ők át tudják íratni. Most akkor? Kocsikázzak 100 km-t?
2013. júl. 18. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:

így nem érvényes a szerződés

amikor lejelented az önkormányzatnál, hogy eladtad, akkor emiatt nem fogják elfogadni

2013. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. elpostázod ismét és nyomatékosan kéred az aláírást

2. kocsikázol 100 km-t

3. az összeset újra írjátok más, elérhető tanukkal

2013. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg az okmány ( és annak minden példánya) nincs helyesen kitöltve, az okmányiroda elhajt. Nálam a vevő ragaszkodott hozzá, hogy ő tölthesse ki az okmányt, én meg örültem is neki, hogy nem nekem kell bajlódni vele. Viszont szándékosan nem írta be a km-óra állást. Nekem nem írták le a nevemről az autót, és a vevőtől még aznap el is lopták. Csak hosszú hozavona után tudtam megszabadulni. Úgyhogy vigyázz a látszólag kis hibával kitöltött okmányokkal
2013. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy értsd: a hiba miatt az autó a nevemen maradt, vagyis én fizetem a költségeit tovább. A vevő elvitte az autót, szétbontotta, és alkatrésznek ( ócskavasnak?) eladta. Ezek a vevők szervezetten dolgoznak.
2013. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Durva amit írtál, nagyon oda kell figyelni. Nálunk szerencsére minden megoldódott hamar. :)
2013. okt. 22. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!