Mi az a casco?

Figyelt kérdés

2013. aug. 14. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Autód értékére kötött biztosítás, ha egy olyan (meghatározott) esemény történik ami ezt jelentősen csökkenti. Pl ellopják, összetöröd,rádől egy fa... stb
2013. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Autóra biztosítás
2013. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maga a szó régi, egyik alakja Kaskoversicherung, ami hajó törzse, de sérült hajóra is értették. Ha jól emlékszem, talán spanyolon át lett a kából cé, s rövidült így meg.


A biztosítás a sajáthibás károkra fizet. Pl. ha nekitolatsz a garázsod falának, s megnyomod a kocsit. Önrészesedés is van valamennyi, teljes kárt soha nem fizet.

2013. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tehát akkor ha balesetben mondjuk én vagyok a hibás és másik kocsi sérült akkor nem fizet? csak az én káromat fizeti?
2013. aug. 14. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A másik kocsi sérülését a kötelező biztosításod fizeti, ha te vagy a hibás, a saját károdat meg a casco, de a casconak van önrésze, pl. ha ez 200 ezer, akkor csak ennél nagyobb kár esetén érdemes élni vele. Leginkább akkor hasznos, ha új vagy újszerű autót veszel, aminek több milliós értéke van, és ha totálkárosra töröd, akkor nem buksz vele milliókat.
2013. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!