Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elég az ajánlatkérés ahhoz,...

Nemethlajoss kérdése:

Elég az ajánlatkérés ahhoz, hogy közlekedhessek?

Figyelt kérdés
Neten kötöttem kgfb-t, odáig jutottam el, hogy a biztosító cég küldött e-mailben egy ajánlat nevű iratot. Ez az ajánlat elegendő ahhoz, hogy közúti forgalomban részt vegyek, vagy várni kell addig, amíg megküldi a papírokat postai úton? Telefonon azt mondták az ügyfélszolgálatukban, hogy ez az ajánlat 60 napig érvényes, és semmi teendőm nincs vele, majd küldik a további papírokat. Tehát elég ezt az iratot kinyomtatni, és magammal vinni? Ez olyan mintha már meg is lenne kötve a kötelezőm? Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 17. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, elég. (Bár nem értem, hogy ennyi erővel miért nem tudtak mindjárt egy kötvényt kiküldeni.)
2013. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de nem mernèk rà fogadni hogy egy fènymàsoltpapírt.elfogad a.rendör Legyen arra bàrmi irva ilen fecni bàrkinèl lehet.
2013. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy írod, 60 napig elég az ajánlat is.
2013. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rendőr számára ez nem elég, mert az ajánlat még nem jelenti hogy meg is fogod kötni azt a biztosítást, így az a papír semmit nem ér! Érvényes szerződés kell különben egyszerűen biztosítás nélkül furikázol. És a zsaruk ezt nem nézik épp jó szemmel.
2013. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy 60 napig érvényes pusztán azt jelenti, hogy a társaság az ajánlatban feltüntetett feltételeket, és összegeket 60 napig garantálja, vagyis ezen időszakban ezen feltételek szerint köthetsz szerződést.
2013. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Jelen dokumentum igazolja, hogy a feltüntetett rendszmú gépjárműre a kötelező felelősségbiztosítást megkötötték."


Ez a szöveg áll a "Gépjármű felelősségbiztosítási ajánlati igazoló"-n. Jó lenne ha nem próbálnának meg azok okoskodni, akik még sosem kötöttek a neten biztosítást. De ez is rajta van:

"Jelen biztosítást igazoló okirat a kockázatviselés kezdeténél feltüntetett időponttól számított 60 napig önállóan, a 60. nap leteltét követően az adott időszakra vonatkozó díj befizetését iagzoló készpénz-átutalási megbízás feladóvevényével, vagy a díjfizetési bizonylattal együtt igazolja a biztosítási fedezet fennállását. Az igazolás a 34/2009 (XII.22) PM rendelet szerint, a Szerződő által tett ajánlat alapján került kiállításra."


Annyi, hogy a név ("ajánlati igazoló") megtévesztő lehet.

2013. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ebben még az is szerepel, hogy: "Az igazolást társaságunk hatósági ellenőrzés céljából adta ki, kárrendezésre nem jogosít." Magyarul a rendőrnek elég, de ha ne adj isten belekerülök egy balesetbe akkor semmit nem ér? Bár két sorral feljebb az is szerepel, hogy "kár esetén híja ezt a számot, valamint, hogy "Tájékoztatjuk, hogy Ön a távértékesítési törvény (2005. évi XXV) szerint társaságunknál érvényes KGFB szerződéssel rendelkezik." Ezt sem értem, hogy ha rendelkezek érvényes biztosítással, akkor miért nem jogosít kárrendezésre ez az igazolás?! Már megbántam egyébként, hogy nem személyesen intéztem, számomra ez az ügymenet annyira nem egyértelmű, de ahogy látom a válaszokból nem vagyok vele egyedül. Köszönöm szépen az észrevételeket !
2013. aug. 17. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne parázz! Kötöttél egy biztosítást, befizetted az árát, az, hogy még a kötvényt nem küldték meg neked, csak egy adminisztratív formaság. Ha netán bekerülsz egy balesetbe előtte, akkor is köteles jótállni a biztosító, max az ügyintézés nehézkesebb. A rendőrt meg idén nyártól már nem érdekli a csekk, mert kaptak valami online kütyüt, amivel le tudják ellenőrizni a biztosítás érvényességét.
2013. aug. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, elég, ha kinyomtatod, és magadnál hordod azt a hatvannapost..

Baleset esetén ez pont elég ahhoz, hogy a ráutaló magatartásod igazolja, miszerint a kötés folyamatban van.

Így működik, nincs ebben semmi.


Kívánom mindenkinek, hogy ez a téma csak elméleti maradjon. Balesetmentest mindenkinek!


keményfán lekopogtam.

2013. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!