Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez év júniusában vásároltam...

Ez év júniusában vásároltam egy használt autót, miért nekem kell megfizetnem az önkormányzat felé az adót szeptember 15-ig?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy ebben az évben az fizet, aki január 1-én tulajdonos. Nem így van?
2013. aug. 24. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen jól tudod, a használt autó vásárlásnál annak kell fizetnie a súlyadót, akinek az év január 1.-én a jármű a tulajdonában volt!


KIVÉVE ha kereskedésben vetted és a kereskedés tulajdonát képezte, nem bizományban volt!


Nyugi, én is így jártam az idén...

:(

2013. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul írtam: Nem a kereskedés a lényeg, hanem az hogy ki volt vonva forgalomból és nálad lett újra forgalomba helyezve! (Csak a kereskedések is ki szokták vonatni forgalomból az autóikat, én azért szívtam meg)


"Az adó alanya, az adófizetésre kötelezett


2. § (1)5 Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel. Amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az adó alanya az, akinek/amelynek a nevére a forgalmi engedélyt kiállították.

(2)6 Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel."

2013. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

K...a jó....

Kereskedésben vettem. Honnan tudom, hogy ki volt -e vonva a forgalomból?

2013. aug. 24. 20:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Gondolom az Önkormányzat nem téved, nem véletlenül küldték ki a csekket.....:(
2013. aug. 24. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!