Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldről behozott autó?

Külföldről behozott autó?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját használatra behozni Németországból egy BMW 320D-t. Ezt hogy tudom behozni? (lábon vagy mindenképp tréler?) Hogy tudom használni behozatal után még egy hónapig külföldi papírokkal? Milyen költségekkel jár még a regisztrációs adón kívül? Köszönöm!
2013. aug. 30. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha forgalomba van helyezve németországba akkor akár lábon. MO-n viszont 24 órát használhatod a német rendszámmal - feltéve, hogy nincs állandó német lakcímed.


Regadó, új forgalmi, forgalomba helyezés.

2013. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És próba rendszámot igényelhetek én vagy mik erre a szabályok. Mert utánaolvastam és ott úgy értelmeztem hogy magánszemélyként igényelhetek ilyen rendszámot csak fizetős. De ismerősömet megkérdezted aki biztosító cégnél dolgozik és ő szerinte csak cégek igényelhetik és csak munkaidőben lehet használni. Most akkor hogy van?
2013. aug. 30. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan, már sírok.

1 újabb szakadt kilométer milliomos import e46 320d-vel több lesz a magyar utakon.

"Hogy tudom használni behozatal után még egy hónapig külföldi papírokkal?"

P-s rendszámot lehet kölcsönözni: [link]

"Milyen költségekkel jár még a regisztrációs adón kívül?"

Semmi, csak a szokásos elintézni és befizetni valók. Aztán kiszereltetni a turbót, felújíttatni, a szívósorból a csappantyúkat kiszerelni és ledugózni. Javasolnék inkább új turbót és új szívósort rá, de az nem 250e lesz, hanem 500e, arra meg ugye már jó szokás szerint no many, mert gondolom ha magyarországi üzembe helyezésre sincs, akkor tisztességes felújításra sincs pénz. A vezérlést már nem is említem, pedig arra is jobb ránézni, megelőzendő a teljes motor krachot. Majd fizetni rendesen a teljesítményadót és a biztosítást.

Behozatal helyett inkább szétnéznék a piacon, mert már eleve sok behozottat árulnak. Ugyanolyanok és ugyanonnan vannak ezek is, Németországból. Tanúsíthatom mert néha még mindig hozok be autókat megrendelésre. Így nem kell költeni az utazásra, behozatalra, és még az elintéznivalókat is elintézi az aki behozta, mert tudja, mit hol és hogyan kell.

2013. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te honnan tudod hogy én miért akarom behozatal után egy hónappal fizetni a regisztrációs adót? Honnan tudod milyen állapotban van a bankszámlám? Az ilyenek inkább kíméljenek.
2013. aug. 30. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mert utánaolvastam és ott úgy értelmeztem hogy magánszemélyként igényelhetek ilyen rendszámot csak fizetős. De ismerősömet megkérdezted aki biztosító cégnél dolgozik és ő szerinte csak cégek igényelhetik és csak munkaidőben lehet használni. Most akkor hogy van?"


Az van, hogy mindketten rosszul tudjátok! P rendszámot csak arra jogosult cégek igényelhetnek, és az alkalmazottak használhatják, magyarországon. Személyszállítás tilos, és indítási naplót kell vezetni, de bármikor közlekedhetsz vele, nem csak munkaidőben! Persze lehet bérelni, ami nem igazán legális dolog!


Amit keresel az az ideiglenes (E) rendszám!

A külföldrõl behozott használt gépjármû ideiglenes E rendszámmal történõ ellátása a gépjármû magyarországi nyilvántartásba vétele és sorozat rendszámmal történõ ellátás elõtt, mellyel a gépjármû max. 6 hónapig részt vehet a forgalomban. Ezzel egy idõben elindítjuk a gépjármû MGA ellenõrzését is.

Ügytípus

jármû ideiglenes E rendszámmal történõ ellátása

Rövid leírás

A külföldrõl behozott használt gépjármû ideiglenes E rendszámmal történõ ellátása a gépjármû magyarországi nyilvántartásba vétele és sorozat rendszámmal történõ ellátás elõtt, mellyel a gépjármû max. 6 hónapig részt vehet a forgalomban. Ezzel egy idõben elindítjuk a gépjármû MGA ellenõrzését is.

Az ügyet intézõ iroda

Okmányiroda

Igénylõ, kötelezett

magánszemélyek és jogi személyek


Az ügyintézés kezdeményezhetõ


személyesen vagy meghatalmazott útján elõzetes idõpont egyeztetés után. Idõpont kérhetõ személyesen, telefonon vagy ügyfélkapun keresztül


Ügyintézési határidõ


elõzõleg egyeztetett idõpontban azonnal


Az ügyintézés díja


forgalmi rendszám: 13.000 Ft, ideiglenes forgalmi engedély: 3.500 Ft, érvényesítõ címke: 585 Ft, MGA ellenõrzés díja: 10.900 Ft


Kapcsolódó dokumentumok, nyomtatványok, kitöltési útmutatók

kérelem adatlap nyomtatvány

Az alkalmazott jogszabályok


2004. évi CXL. törvény

35/2000. (XI.30.) BM. rendelet

1999. évi LXXXXIV. törvény

1990. évi XCIII. törvény

33/2000.(XI.-29.) BM. rendelet

1988. évi I. törvény

256/2000. (XII.26.) Kormányrendelet

Szükséges iratok


A jármû tulajdonjogának megszerzését igazoló okirat, annak az Országos Fordító Iroda által készített hiteles magyar nyelvû fordítása, a jármû külföldi hatósági engedélye, mûszaki adatlap, érvényes kötelezõ felelõsségbiztosítás, ügyfél azonosító okmányai, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkezõ gazdasági társaság esetében a 3 hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés vagy másolat a cégbejegyzésrõl, aláírási címpéldány, a cég ügyintézõjének eljárási jogosultságát igazoló megbízás


Szóval ha megvan a regadó határozat, akkor ha jól tudom van 60 napod befizetni, addig használhatod az autót E rendszámmal.

2013. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!