Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez meg milyen "okosság"már?...

Ez meg milyen "okosság"már? Folyt lent.

Figyelt kérdés

üdv!

Vettem egy idősebb kocsit melós autónak.Viszont pár napja lejárt a műszakija,én erröl tudtam is mikor megvettem!Idő közban elkezdtem felkészíteni műszakira.Viszont,mivel a 15 napos átírási határidő lassan lejár gondoltam,párhuzamosan intézem ezt is.Eredetvizsgát megcsináltattam,ma pedig gondoltam,elintézem az átírást is.Ekkor jött a döbbenet:Az ügyintéző hölgy kedvesen közölte,hogy amíg nem vizsgáztatom le,nem írathatom a nevemre!Ez milyen már?Egy két alkatrészre várnom kell pár napot+a szerelőm sem ugrasztható non-stop,így kb.még egy-másfél hét mire lessz vizsga a kocsin!Az okos törvényhozás miatt meg majd fizethetem a jó kis büntit a túllépett időkeret miatt!!Ez nem direkt lehúzás?


2013. szept. 13. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogsz semmilyen "büntit" fizetni!


Ha passziváltattad volna a forgalmit, akkor simán megcsinálják az átírást!


Már régóta így van, hogy műszaki nélküli járműre nem adnak ki forgalmit.

2013. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem tudtam.De hát ha végül is nem lesz büntetés,akkor nincs nagy gond!Úgy is sürgetem a dolgot amennyire lehet,mert kell a kocsi!Megint tanultam valamit,köszönöm!
2013. szept. 13. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Forgalmit nem adnak ki, de át lehet iratni - de megint valaki belefutott egy olyan ügyintézőbe, aki nem tudja mit csinál.


Tegnapelőtt írattam a nevemre egy régi motort, amin nem volt műszaki: reggel 9-re vittem eredetvizsgára, 9:30-kor kötöttem biztosítást, 10-kor besétáltam az okmányirodába és átírattam.

Lépésről lépésre:

-letettem a pultra a forgalmit, a törzskönyvet, az adásvételit, a biztosítási igazolást, eredetvizsga határozatát és az igazolványaimat

-a hölgy átnézte

-aláírtam a szükséges papírokat

-bankkártyával kifizettem az átírási illetéket és a törzskönyv árát

-bejegyezte a forgalmiba, hogy én vagyok az új tulaj (kézzel beleírta és nyomott rá egy pecsétet)

-visszaadta a forgalmit és a biztosítós papírjaimat (na meg az igazolványaimat is, csak a rend kedvéért. :P )


Ennyi, én vagyok a nyilvántartás szerinti tulaj. Törzskönyv majd jön postán, új forgalmi pedig a vizsga után. Akkor kell majd az utóbbiért megint az okmányirodába mennem, illetve kifizetnem (6e pénz), no meg fizetnem még valamicskét a matricáért a rendszámra.


Ez Abszurdisztán: ahány okmányiroda, annyiféleképpen tudják az ügyintézők, semmi központi pontos infó, csak megy a találgatás. Ha nekem ezt mondta volna biztosan odahívattam volna a főnökét, hogy vagy megkezdik az átírást, vagy hozhatják a panaszkönyvet. Na nehogy már a közalkalmazottak hatalmaskodjanak a köz felett...

2013. szept. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!