Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rokonom szlovák rendszámú...

Rokonom szlovák rendszámú autóját használhatom Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vér szerinti rokonom szlovák állampolgár (nem kettős), de már öreg és gerincproblémái vannak, nem tudja többé használni az autóját. Nekem adná, de nem ér annyit az egész, hogy befizessem rá a regisztrációs adót, mert öreg autóról beszélünk, viszont kár lenne hagyni elrohadni.


Vezethetem-e én itthon az autót pl. kölcsönadásival, ha az ő nevén marad, Szlovákiában továbbra is be van fizetve a biztosítása ill. minden adója és visszaviszem a határ mellé műszakiztatni rendszeresen?



2013. szept. 15. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Max 3 hónapig, utána regisztráltatnod kell.
2013. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm.... És ezt be kell jelenteni valahol? Mert ha nem akkor mi van ha sutyiban "újraindul" az a 3 hónap?
2013. szept. 15. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyeséget mondtam, bocsánat.

2012. szept. 1-je óta ha csak szimplán vezeted az autót, és nincs átruházva rád a tulajdonjog, vagy az üzembentartói jog, akkor egy percet sem vezetheted a rokonod autóját itthon. Ha mégis ezt teszed, akkor helyszínen leveszik a rendszámot amit visszaküldenek a külföldi illetékes szerveknek, téged pedig nem kevés pénzbírsággal sújtanak. Ja, és a gépjármű elszállításáról is gondoskodnod kell.

Ez van :(

2013. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a link:


[link]

2013. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Üzemben tartói jog éppen át lehet rám ruházva - de lehet külföldi gépjármű üzemben tartója magyar személy?
2013. szept. 16. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!