Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért ilyenek az ügyintézők?

Miért ilyenek az ügyintézők?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem direkt szivatnak a jármű osztályon.

Ha intéznem kell valamit az egész napom rámegy.

Beállok egy ügyintézőhöz a végtelen sorba és mikor eljutok az ügyintézőig átküld egy másikhoz. Ez 6x eljátszódik ált.

Befizetek egy kazal pénzt de egyesével küldenek minden csekkel a postára ingázni. Mire visszaérek ebédszünet.

9-3 ig dolgoznak egy héten 3 nap de 10 kor 11 kor 12 kor 13 kor ebédszünet van és nincs ügyintéző. Ha van az is olyan rosszindulatú flegma hogy szót nem lehet érteni vele.

Miért van ez?

Ti is tapasztaltok ilyen problémákat?



2013. szept. 19. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

" Ti is tapasztaltok ilyen problémákat? "

-én nem ezt tapasztaltam,

2013. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Havi 60 nettoert en is szarnek mindenre valoszinuleg.
2013. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, én nem tapasztaltam még ilyet, pedig szoktam vinni ügyintézésre olyan papírhalmazokat, ahol a járművet 20-30 éve kivonták és örökösödéssel került tulajdonba meg hasonlók.

A lényeg: tudd hogy mit akarsz, azt milyen sorrendben lehet/kell intézni és a lehető legrövidebb verzióban csináld. A papírokat előre készítsd ki, ne az ügyintéző előtt kelljen összeszedegetni a paksamétából.

Legyél kedves és udvarias az ügyintézővel: nem azért, mert ő olyan nagy valaki, hanem mert csak ember, így ő is szívesebben csinálja annak az ügyét, aki vele is normális.

Futkozni meg nem feltétlenül kell, vihetsz magaddal bankkártyát és ki sem kell lépned az okmányirodából.


Én konkrétan felkészülök egy-egy nehezebb menetre, megesett hogy még két ügyintéző odajött szakérteni, mert pl. a kezdő ügyintéző hölgy nem tudta, hogy át lehet íratni járművet érvényes műszaki nélkül. Én meg végig udvariasan rávezettem, hogy kérdezze csak meg a kolléganőjét, mert bizony lehet, akármit is gondol.


#2 - Igaz nem is fizetik őket halálra, de a magyar bürökrácia ilyen: sokan vannak, ezért sokfele oszlik a pénz, mégis relatíve drága és nem is túl gyors az ügyintézés. Először kellene egyszerűsíteni a papírmunkát, aztán kevesebb, de jobban fizetett (és megfelelő szemléletű, gyk. véletlenül sem basáskodó, hatalmaskodó) alkalmazottakkal megoldani a dolgot. De amíg mindenki csak sok-sok papírt akar gyártani, mert amögé el lehet bújni, addig ez nem fog menni.

2013. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
K ügynök jól mondja, tudd merre kell menni. Nekem sem volt még rossz tapasztalatom, de ha te random ablakhoz beállsz az intéznivalóval, (mondjuk jogsit szeretnél és odamész az útlevél ablakhoz) ne csodálkozz, ha elküldenek egy másikhoz...
2013. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!