Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért kell nekem 10 napos...

Miért kell nekem 10 napos matricát venni, ha csak 1 nap használom az autópályát?

Figyelt kérdés
Az OK hogy kell a pénz az államnak, de ezt azért csak egy ilyen birka néppel lehet megcsinálni.

2013. szept. 27. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem örüljünk ennek a 10 naposnak is, mert ha 3,5tonna alatt is bevezetik a használat arányos útdíjat, akkor lesz ám csak sírás-rívás.
2013. szept. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, nálam el is érték, hogy soha a büdös életbe ne használjam az autópályát, pedig múlthéten Pestről mentem Debrecenbe. Ez egy olyan nagymértékű pofátlanság a mocsok politikusok részéről, hogy ha lenne mondjuk 100 milliárd forintom, akkor se fizetném ki és mennék a tetves autópályájukon. Dugják fel a seggükbe az összes kilométernyit, amennyi csak van! Nem sok ugyebár, de arra bőségesen elég, hogy az egész rohadt bagázs megpusztuljon! Puszi


:-)

2013. szept. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez olyan, mint amikor nekem meg kell vennem a buszon a 10km-es jegyet, ha 5km-re utazom akkor is...

csak kicsiben...

2013. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert állítólag csak így tudják fedezni az üzemeltetési költségeket.

[link]

Majd idővel a személyautókra is lehet kérni a megtett úttal arányos díjfizetést, de az még drágább lesz.

Valami olyasmit olvastam legutóbb, hogy km-enként 15 ft körül lesz a személyautóknak. Akkor ha egy héten jössz-mész megteszel 200 + 200 km-t, akkor most fizetsz 3000 forintot. Ha bevezetik a km arányos útdíjat, akkor 2x15x200=6000 forint lesz. Ez még több lesz, ha egy héten többször is megteszed ugyanezt a távot.

Ez csak azért ház, mert már az autópályák is pocsék minőségűek, a közutak meg botrányosak. Egyre több pénzt kérnek a fos utak használatáért. Stadionépítésre van pénz, egy kis faluban. Bocsánat, az "város".

Amennyire hanyagolják a főutakat, lassan nem lesz más választása az embereknek, minthogy kifizessék a pályát, ami egy fokkal jobb csak. Sok főúthoz az idén hozzá sem nyúltak, annyira tele vannak kráterekkel. Akkor még lenne pofájuk bevezeti az útdíjat a 3.5 tonnánál könnyebb járművekre is?

2013. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy kell? Senki nem terel fel erőszakkal az autópályára. Lehet menni sima számozott utakon, kétszer annyi idő alatt is.
2013. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ezt azért csak egy ilyen birka néppel lehet megcsinálni"

Ahol időarányos rendszert használnak, 3,5 t alatti járműveknek sehol nincs napi matrica, Svájcban ráadásul csak éves van.

2013. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amíg volt 4 napos matrica, addig ha 100 km-t akartam utazni, simán megvettem. Most 150 km-es távig eszembe sem jut matricát venni.

Kétlem, hogy így több pénze van az államnak belőle.


Másrészt a legtöbb országban 10 napos a minimum, sőt, van ahol 1 hónapos. Más kérdés, hogy sok helyen a havi is olcsóbb, mint itt a 10 napos. :)


De Horvátország a másik példa, ahol kapus rendszer van, ami igencsak drága.

2013. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Svájc :)
2013. szept. 27. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy nem Olaszországban élsz, na ott drága csak igazából a pálya.

Minél kevesebbet mész, annál durvább: 5km közel 5 EUR-ért kicsit durva. De a közel 30 EUR 3-400 km-ért sem kevés.

2013. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!