Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudom elvinni műszakizt...

Hogyan tudom elvinni műszakiztatni?

Figyelt kérdés
Most akarok venni egy használt autót, és nem tudom hogy rendszám nélkül hogy tudnám elvinni az autót műszakira. Hallottam hogy P-s rendszám stb... de mondták hogy azokat büntetik...Valaki aki tud segíteni azt megkérem hogy írja le.

2013. okt. 2. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd akkor tréleren tudod elvinni, ha nincs akkor pedig útvonal engedély (nem vagyok benne biztos).
2013. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor vizsgára jelented, kérj útvonalengedélyt. Ingyen adják.

De mi történt a rendszámmal? Egyáltalán magyar rendszám volt rajta? Légy óvatos, mert könnyen lehet, hogy százezernél is többet kell fizetned, mire használhatod.

2013. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Osztrákból hozták be, és azt mondta hogy őt így nem kapcsolták le, de nekem nincs kedvem azért 2napra 10000ftot fizetni.
2013. okt. 4. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Óhó, vazze, akkor ott nem csak egy műszaki lesz... először is elmész az OFI-ba, és csináltatsz egy hiteles fordítást az adás-vételi szerződésről (~5.000 Ft), utána származás ellenőrzés (8.400 Ft), elviszed eredetiség-vizsgálatra (mert a házhoz járó eredetiségvizsgálatot pár éve betiltották), ez 17.000-20.000 Ft, utána befizeted a regisztrációs adót (min 45.000 max 4.8 millió), NKH-nál kérvényezed az egyedi forgalomba helyezést (22.800 Ft), kötsz egy kötelezőt, és majd utána kaphatsz egy útvonalengedélyt a műszaki vizsgához. Akkor ott kapsz vizsgalapot, azzal ocsmányiroda, két rendszám 8900 Ft, forgalmi engedély: 6000 Ft, törzskönyv: 6000 Ft, műszaki érvényességet igazoló címke: 1.300 Ft, és mindezek után már csak a biztosítóhoz kell visszamenned hogy az új rendszámodat közöld velük.


Kész kanosszajárás az egész, és minden stációnál súlyos tízezereket gombolnak le rólad, és mindez úgy van feltálalva, hogy a végén még kegynek érzed azt is, hogy beérték csupán a pénzeddel és kiállították érte az okiratokat, amire szükséged van a továbblépéshez.


Na jó, azért annyit segítek, hogy az ocsmányirodában lehet kérni ideiglenes, 3 napra szóló forgalomban tartási engedélyeket pont az ilyen járművek mozgatása végett.

2013. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!