Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Német ideiglenes,1 hónapos,...

Német ideiglenes,1 hónapos, piros rendszámot szeretnék venni. A kérdésem pedig, hogy hol kell ezt bejelenteni, hogy ilyen rendszám van az autón? Többi lent!

Figyelt kérdés
Esetleg lehet úgy is, hogy megveszem és indulok is, amint felraktam? Vagy nem tudom elkerülni a papírmunka részt?

2013. nov. 11. 21:36
 1/7 gomzoli ***** válasza:
Megveszed az autót. Utána az adásvételivel, és a "Fahrzeugbrief"-fel (törzskönyv) elmész a legközelebbi "Zulassungsstelle" nevű hivatalba. Ott közlöd, hogy kivinnéd az autót az országból. Az autót a nevedre írják, és megveheted a piros exportrendszámot. Ennek az ára tartalmazza a kötelező felelősségbiztosítást. Ezt felszereled a kocsira, és elindulhatsz haza.
2013. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Viszont volt már egy ideiglenes rendszámom, október 27.é járt le. Így is mindenképp végig kell ezt csinálnom?
2013. nov. 14. 07:59
 3/7 gomzoli ***** válasza:
Igen, ott kell újat kiállíttatnod, ami a kiállítás dátumától lesz érvényes. Addig pedig jól dugd el az autót, mert közterületről simán elszállíthatják!
2013. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Sziasztok! Ugyan ebben a problémában vagyok én is. Olyan kérdésem lenne hogy ott a hivatalba ahol adjak a rendszámot, ott rendezik a biztosítást is rá, vagy fel kell keresnem egy biztosítót ebben az ügyben?
2015. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gomzoli ***** válasza:
Nem kell külön sehova se menned, ott a "Zulassungstelle" nevű hivatalban, ami a helyi Ordnungsamt alá tartozik, intéznek mindent. A piros exportrendszám megvásárlásakor annak ára magában foglalja a kötelező felelősségbiztosítást is a rendszám érvényességének időszakára. Nincs szükség külön biztosításra.
2015. nov. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ooo szuper. Csak mert először a sárga rendszámot mondták, de azzal ugye Magyaroszágon nem lehet közlekedni, meg ahhoz állítólag kell valamilyen biztosítási kód amit külön ad valamelyik biztosító.

Köszönöm én is a választ!

2015. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laj0904 válasza:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy 15 vagy 30 napos zollos rendszámot Németországban egy autóra, hogy haza tudjam vinni, és például valami közbe jön, és nem tudok még haza menni vele, és lejár, vehetek e rá megint ujjat? Egyszóval lehet egy autóra kétszer venni zollos rendszámtáblát?

Köszönöm!

2016. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!