Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen anyagi vonzata van egy...

Milyen anyagi vonzata van egy traktor vásárlásának?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék vásárolni egy Rendszámos traktort, egyenlőre még nincs elképzelésem a tipusban.

Milyen anyagi vonzata van egy Pl érvényes műszaki vizsgával rendelkező gépnek?

Ugyan olyan mint egy személy autónak?

Súlyadó mitől függ?

kell e egyáltalán?

Biztositás?

Átírási költség stb?

Függ a ccm től? Le től?

Köszönöm az épitő jellegü hozzászólásokat!

Üdv István



2013. dec. 13. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves István! Az első kérdés az, hogy új gépet szeretnél vagy használtat. Az új gépek milliós nagyságrendben vannak, MTZ-t már kapsz 4-5 körül, de pl. a Zetor 10 millió. Az új gépekbe rengeteg opció is van úgy mint a személyautónál, ettől (is) függ az ára. Jó lenne tudni, hogy mire akarod használni. Földművelés, szőlőművelés stb.? Nem mindegy, mert ugye vontatnia is kell ezt-azt (eke, borona, permetező stb.) Ezeknek mind van egy súlya. Ill. ha földet akarsz művelni, nem mindegy, hogy mekkora területről beszélünk. Biztosítás kell rá, átírást nem tudom, hogy van most.
2013. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazábol vegyes használat lenne. földművelés szállitás stb.

Mindenképp rendszámos gép kell.

Nem sok föld van amit művelni kellene, Gondolkodtam TZ4K ban is. de ami normál állapotu megközeliti az árát egy MTZ550 esnek. és ugyebár mindkettő rendszámos lenne.

Mégis Az MTZ550 több mindenre lehetne használni.Szerintem az alkatrészek is jóval olcsóbbak mint a TZ4k hoz.

A fentartása érdeklene inkább kb hogy mennyi súly adót kell fizetni eggyik és másik után biztositás stb.

2013. dec. 13. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
ATTÓL FÜGG HOGY PIROS VAGY FEKETE RENDSZÁMOS E...
2013. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem. És az mit fefolyásol? hogy piros vagy fekete?

azt hogy régi ?

2013. dec. 13. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Piros rendszámosat vegyél, annak kevesebb a költsége, és húzhatsz vele kocsit, amíg a fekete rendszámosnál külön vizsga kell hozzá (a fekete az meg. vontató, a piros lassú jármű).


Vegyél 82-es mtz-t, ha nem olyan sokat használod nem olyan sokba van üzemben tartani!

2013. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!