Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi idővel lehet az autót...

Mennyi idővel lehet az autót a vizsga lejárata előtt vizsgáztatni?

Figyelt kérdés
Májusban járna le, de márciusban leszek itthon. Túl korai?

2014. jan. 4. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor vizsgáztathatod, nincs megszabva!

Egyetlen kedvezmény létezik: ha max. 30 nappal a lejárat előtt viszed vizsgára, akkor az eredeti lejárat szerint jegyzik be a vizsgát.

2014. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezt meg honnan veszed! Nekem mindig az aznapi dátumot jegyezték be!
2014. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Innét vettem, de ez már közismert!


5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet


11. §


(3a)109 Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély időbeli hatályának (műszaki érvényességi idejének) lejárta előtt legfeljebb 30 napon belül végzik, a forgalmi engedély hatályának megállapításánál a (3) bekezdésben meghatározott időtartamot nem az időszakos vizsgálat napjától, hanem a forgalmi engedély időbeli hatályának lejárta napjától kell számítani.


[link]

2014. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre a 30 napra voltam kíváncsi. Magyarul megszívtam, mert májusban járna le, de márciusban tudom vizsgáztatni. Hosszabbításról esetleg tudtok vmit? Mennyi ideig lehet, hogyan lehet kérni, stb... ?
2014. jan. 6. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

"Magyarul megszívtam, mert májusban járna le, de márciusban tudom vizsgáztatni."


Miért szívtad meg? Korábban viheted amikor csak akarod, ha olyan kedved van, akkor havonta is! Annyira nem lehetsz sóher, hogy ne bírd ki a két hónappal rövidebb vizsga érvényességet! Részarányosan nézve pont 2000 Ft-ot buksz a korábbi vizsgáztatással. Két év múlva meg majd márciusra kell szervezkedned...

2014. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!