Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az baj, ha nem akarok jogosítv...

Az baj, ha nem akarok jogosítványt szerezni? Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,sokaknak már ebben a korban is van jogsija,de magamon kívül még sekitől nem hallottam,hogy később se akar.
2009. dec. 5. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Te vagy hülye vagy, vagy csaj!

Ha csaj vagy teljesen elfogadott, hogy nem akarsz még jogsit.

Ha meg férfi vagy akkor mért ne akarnád. Az Bármikor jól jöhet ha van jogsid.

Persze más akkor, ha pénzed nincs rá....

Nem kell könyörögni hogy vigyenek már el ide vagy oda, ha épp nincs buszod...Elkéred a kocsit valakitől (család, hawerok), és oda mész ahova akarsz.

Én nem látom benne a rációt, hogy miért ne akarnál jogsit!

2009. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.Úgy nőttem fel,hogy nem volt kocsink,úgyhogy megszoktam a buszozást.Egyébként nagyon rosszul tájékozódom,hiába lenne kocsim,sehova nem tudnék menni vele :D Egyébként én nem vettem észre,hogy lányoknál elfogadott lenne,én még 1től se hallottam,sőt sokuk már 18 évesen megszerzi.
2009. dec. 5. 17:16
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Azért a lányok helyében ezt kikérem magunknak, első válaszoló! :)

Kérdésre: nem baj, bármikor megszerezheted később is, csak ilyenkor talán könnyebb, és talán toleránsabbak is az utakon egy bénázó kis csajjal, mint egy bénázó öregasszonnyal :) Én megcsináltam 17 évesen, de kocsim még nincs, viszont jó a tudat, hogy ezt legalább letudtam :)

2009. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
22f vagyok és nincs jogsim. egyelőre nem is lesz. megvagyok nélküle. van busz vonat stb. nekem nem hiányzik. és mástól se várom el hogy legyen neki (pl barátnő vagy ilyesmi). szerintem nem lényeg hogy van-e vagy nincs. nem hinném hogy bármiben akadályozna.
2009. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én 14-16 éves koromban állandóan a jogsit akartam letenni.. Mivel nem voltam elég idős ez így nem jött össze és el is ment időről-időre a kedvem az egésztől! Rengeteg hülye van az utakon és féltem h nem az én hibámból de vmi bajom történik stb. Aztán most vagyok 20 és jövőhéten forgalmi vizsgázom! :) Teljesen megszerettem a vezetést, nagyon nagy élmény! Más lesz ha nem ül mellettem senki de egy idő után már egyre jobban fog menni ha meg lesz a kellő rutinom! :) Sztem érdemes megpróbálnod! Ha nem vezettél még akkor nem tudod miről akarsz lemondani! :)


20/L

2009. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok:

Az nem kifogás hogy nem tudsz tájékozódni, meg vezetni...

Azért van az oktató, hogy megtanítson.

Nincs ilyen hogy nincs érzéke hozzá.

Én MINDENKIT meg tudnák tanítani vezetni.

A mostani oktatók ahogy csinálják elég sz*r.

Egy full új rendszert találtam ki.

Ha nem jön be a munkám (gépészmérnöknek készülök) akkor tuti oktató leszek.

Én magam pl. szarul vezettem, oktattak szigórúan, és lésd tök jó lettem, Amatőr rallys versenyeken idulok. (persze nem most :S)

Közúton meg csak normálisan, igaz sokszor még Én is ! figyelmetlen vagyok, de az okt rendszerem , amit már részletesen kidolgoztam ezeken a dolgokon is javítana.

18/F

2009. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
en (33/L) 18 evesen szereztem jogsit, mert mindig is szerettem volna es tulajdonkeppen autoban nottem fel. de ha te nem szoktal hozza az autohoz es kedved sincs hozza, nem erzed, hogy jol menne, akkor nem biztos, hogy a legjobb otlet. rengeteg hozzam hasonlo korul kollegamnak nincsen jogsija es aki megis meggyozte magat ennyi ev utan, hogy jogsit szerez, most retteg a forgalomban -ergo mindenkinek jobb lett volna, ha megsem vezet. az viszont igaz, hogy egy kesobbi munkahoz, elhelyezkedeshez jol johet egy jogsi, meg az elozo valaszolok altal felsorolt okokbol praktikus is. szoval szerintem csak akkor ne csinald, ha valoban rettegsz vagy ilyesmi.
2009. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Az autóvezetés is egyfajta készség, ami ennek megfelelően van, akinek prímán, van akinek átlagosan, és olyan is, akinek pocsékul megy. Sok minden -tájékozódás, helyzetfelismerés, reagálási sebesség- az agyban dől el, amit a legtehetségesebb, és legelbizakodottabb oktató sem tud átalakítani (legfeljebb javítani, de kérdés, milyen mértékben) Csakhogy itt a hibázás sokszor az ember bőrére megy.


Tehát, akinek nincs kedve, tehetsége, elszánása, az ne is erőltesse!

2009. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a helyzetfelismerés, reakció idő siralmas nálam.. Tulajdonképpen a jobb és a bal oldalt egyáltalán nem tudom megkülönböztetni... Nem tudok egyszerre több dologra figyelni... Lusta is lennék vezetni őszintén szólva :D Számomra sokkal kényelmesebb beülni egy buszba és bámulni ki az ablakon :-) Nem rettegek egyébként a vezetéstől,de nem érzek rá késztetést,hogy én irányítsak egy autót.Biciklit,az még oké,de autót??:D Ja amúgy már motoron ültem (egyedül, földúton) hát eléggé féltem,de nem voltam benne bamba,dehát ott nem igazán kellett tájékozódni,helyzetet felismerni,táblákra figyelni,stb csak a káz adásra kellett figyelni.
2009. dec. 5. 18:00
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

hát az első válaszolónak valami gond van az agyában, meg eléggé hímsoviniszta is. én 4 éves koromtól fogva akarok vezetni, na persze nem konzervdobozt hanem motort, és már 2 éve teszem is.. könnyen vizsgáztam, szinte alig kellett gyakorolnom mert szerencsére megvolt a kézségem a forgalomban való közlekedéshez. de van akinek nincs meg, és szerintem nem is kéne erőltetni, mert engem már ütött el bamba nő is férfi is autóval..

szerintem ha nem akarod nem kell letenni. nekem van jogsim mégis sokszor busszal járok (benzin sincs ingyen, meg a motor időjárás függő is :)) én sem akarok autóra jogsit igazából, csak azért teszem majd le mert szüleim szeretnék (azért hogy tudjam őket vinni ide-oda ha innának mert ünnepelnek vlmit)

ne befolyásoljon az hogy manapság van akinek 6 kocsi van a segge alatt, te attól még meglehetsz enélkül ;)

2009. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!