Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motoros műszaki vizsgánál mit...

Motoros műszaki vizsgánál mit néznek a leginkább?

Figyelt kérdés

Az NKH-hoz szeretném vinni, de azért vannak neuralgikus pontok.


Ha a rendszámtábla 4 helyen csavarral van rögzítve, az gond?

Ha a kipufogó nem eredeti, de nem is márkás, csak egy szimpla "házilag készített" dob, ergo nincs tanúsítványa sem, abba belekötnek?

Végül, ha a forgalmiban 25 kW szerepel, de a motor valós teljesítménye 45 kW, azt nézik vagy nem?


Ezek miatt aggódom a leginkább. Köszi előre is a választ! :)



2014. márc. 31. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne vidd az NKH-hoz. Egyébként féket, gumit, világítást (ne legyen xenon!) kürtöt, fényvisszaverő prizmát hátul, és általános állapotot néznek. Teljesítményt nem fognak mérni. De a kipufogóban nem hátrány ha benne van az "E" betű, valamint nem ordít, mint az állat.
2014. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A rendszámtábla ha fel van csavarozva nem gond - szabad csavarral rögzíteni, de elméletileg a csavar fejét le kellene festeni olyan színűre, amilyen színű mezőjében van a rendszámnak.


A kipufogón kereshetik a jóváhagyási jelet (E-jel), ha nagyon gagyinak néz ki, akkor fogják is. Ha nincs jel, akkor elvileg nem bizonyítja semmi, hogy a zajkibocsátásni normáknak megfelel, így bukta.

Persze ha valami MZ/Jawa/Pannonia/egyéb régi csoda, akkor nincs jel - de akkor meg tudja mindenki hogy nézett ki a gyári kipuf.


Teljesítménymérést nem fognak végezni - ha 25kW, akkor 25kW.


Ezen kívül: gumik, kerekek, futómű, fékrendszer, világítás, kormánycsapágy amik a leginkább fontos pontok.

Értelemszerűen az, ami a biztos úttartáshoz és a megálláshoz kell.

No meg a számok - ha eltér a forgalmiban szereplőktől a váz vagy a blokk száma, az nem bukás, hanem rögtön feljelentés.

2014. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

haverom most volt, következőkbe kötöttek bele:


-a rendszámtábla nem megfelelő (nincs felhajtva meg semmi ilyesmi, de nem szabályos)


-miért van xenon (motorkerékpárra nem vonatkozik a mosó, szintező stb hülyeség, de ha belekötnek, tejelni kell)


-miért nincs prizma


-nincs E-jel a kipuffogón


emiatt nem 10 rugó volt hanem 15

2014. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 - a haverod nem az NKH-nál volt, ugye?
2014. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, annyit mondott, hogy elvitte műszakira :)


gondolom akkor, ha már így kérdezed, NKH-nál ez esélytelen lett volna :D

2014. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 - nem kell félni az NKH-tól, de ott valószínűleg hazaküldték volna, hogy hozza vissza amikor fel van készítve a vizsgára a moci. :)
2014. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"No meg a számok - ha eltér a forgalmiban szereplőktől a váz vagy a blokk száma, az nem bukás, hanem rögtön feljelentés."

Nekem a régi forgalmiba egyel több 0 volt, viszont nem kötöztek bele. Papírba bekerült hogy gyártási vagy adminisztrációs hiba miatt nem egyezik. Aztán az új forgalmiba is a hibás szám került...


Egyébként Fékeknél fontos még az is hogy ne üssön. Nekem ezzel volt sok bajom.

Meg persze prizma, és minden egyén kötelező felszereltség meglegyen.


Rendszámtábláról megy ennyit:

[link]

2014. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor a rendszámtábla miatt már nem aggódom. De a kipufogóba hogyan varázsoljak "E" jelzést? Nem gyári, meg nem is Akra, innentől kezdve mindenféleképpen bukó?
2014. márc. 31. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyári nincs meg? Ha megvan akkor addig ráteszed azt. Az lenne a legegyszerűbb.

Ha nem gyári, de nem hangos és szerencséd van akkor nem kötnek bele.

2014. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmm, apelláljunk a szerencsére? :) Nincs meg a gyári, én már így vettem ezzel a dobbal. Elég hangos, de mellette szóljon, hogy nem durrog vissza. Hát, nem tudom, mi legyen. Azért köszönöm a válaszokat még egyszer.
2014. márc. 31. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!