Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kárbejelentési adatlapot...

Kárbejelentési adatlapot kinek és hogyan kell kitölteni?

Figyelt kérdés
Az én biztosítóm honlapjáról nyomtattam és töltöttem ki, én okoztam a káresetet, az én autóm ebben nem sérült, ott a károsult adatait kérték azonban (felhívtam és bediktálta), de zavaros az egész, valaki segítene? Kicsit úgy néz ki, mintha saját káromat jelenteném be, de én okoztam, nem az enyém sérült. A károsult viszont azt mondta nekem kell bejelentő lapot kérni (ez esetben inkább nyomtattam).

2014. máj. 5. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
A helyszínen kellett volna kitölteni egy kétpéldányos lapot amin mindkettőtök adata szerepel a baleset helye s pontos lefolyása mellett illetve az a nagyon fontos kitétel hogy ki ismeri el a felelősséget. De ezek után tedd amit a biztosító mond.
2014. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A helyszínen nem volt lap, rendőr se, szerda este történ, amikor már nem volt nyitva a biztosító, utána meg négynapos ünnep.

A felelősség egyértelműen az enyém, erről nincs vita, a kár nem jelentős, de van. A károsult kocsi tulaja mondta, hogy ilyen lapot hozzak neki, interneten találtam de javasolták hogy ott töltsem ki, csak összezavart (mert ugye nem az én károm, hanem én okoztam). Szóval van egy ilyen lap, de nem tudom melyikünknek kéne kitölteni.

Sose volt még ilyen esetem, se dolgom biztosítási ívekkel, totál nem értek hozzá, a telefonon meg nem emberekkel hanem gépekkel kéne beszélgetni.

2014. máj. 5. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
A bejelentő lapot tök mindegy ki tölti ki, a lényeg hogy 2 példány legyen, mindkét sofőrnél 1-1. És a helyszínen kellett volna kitölteni, fényképeket készíteni, hogy egyértelmű legyen a felelősség. Meg egy baleseti bejelentőt nem olyan nehéz megírni, minden rá van írva a papírra hogy mit hova kell írni.
2014. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondom, ilyen lap nem volt nálam, és szerezni se tudtam volna hirtelen este. Parkolóban történt, tolatáskor nem fékeztem időben és a másik kocsi lökhárítóját megsértettem, a festék pattogzott ott le meg kicsi karc lett, nem ült benne a tulaj, se senki, később lett értesítve egyáltalán. Nyilván nem hagytam úgy a kocsit eltorlaszolni az utat, fényképezőgépem vagy fotózós mobilom meg nincs. A tulaj aztán mondta hogy ilyen papírost kérjek majd hétfőn (végül nyomtattam, az egyszerűbb), akkor simán odaadom neki és ő kitölti két példányban? Szerintem ő se nagyon van tisztában ezekkel, én meg pláne nem.
2014. máj. 5. 13:43
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mondom, ilyen lap nem volt nálam"


Pedig kellene lenni legalább 1 db-nak!


Besétálsz az első útba eső biztosítóhoz, és kérsz tőlük ún. sárga-kék nyomtatványt. Ezután felkeresed a károsultat akivel közösen kitöltitek, lerajzoljátok az esetet, majd aláírás után szétválasztjátok és te a másolatot ő az eredetit magához veszi. Ezután már más dolgod nem lesz, a többit ő intézi a te biztosítódnál, ahol majd adnak neki egy kárbejelentőt, amit ő fog a saját kis kezével kitölteni!

:D


Így néz ki a sárga-kék:

[link]

Olvasd el miket kell beírni, nehogy miután odamentél derüljön ki, hogy nem tudod a kötvényszámodat, vagy valami mást!

:)

2014. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az Allianznál vagyok, ott így néz ki:

[link]


De akkor nyomtassak ilyen színeset is? (A biztosító fiók már bezárt)

2014. máj. 5. 18:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Az amit te belinkeltél az már az a kárbejelentő, amit a károsultnak kell kitöltenie amikor bejelenti a kárigényét!

Banyek miért olyan nehéz egy rendes két példányos kárbejelentőt kitölteni?


Végül is miért erőlködök én veled, csináld amit akarsz, aztán meg ha megszívat a koma, akkor ne gyere ide sírni!

2014. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ugye feltűnt, hogy amit linkeltél, azon nincs hely sehol a másik fél adatainak?
2014. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nyomtattam színeset, kitöltöttük mindketten, a másikat meg ott hagytam a károsultnál.

Nem akar kicseszni velem az illető (ismerős rokona), nagyon korrekt volt pedig én okoztam a kárt.

Baromira nem értek az ilyenekhez sajnos.

2014. máj. 5. 23:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha meg ismerős, lehet jobban jártál volna ha kifizeted a kárt zsebből.

Persze ez attól függ, hogy az alatt a két év alatt amíg 2 fokozattal lejjebb leszel a biztosítónál, mennyivel fogsz többet fizetni. Van akinél ez akár évi 40-60 ezret is jelent...

2014. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!