Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motorkerékpárban szeretnék...

Motorkerékpárban szeretnék komplett blokkot cserélni, hogyan-s mint kell ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy öreg, ámde király ( :) ) kis motorom, egy 123-as rotax blokk van benne, papíros, rendszámos. Na most én ezt a blokkot ki szeretném cserélni egy másik blokkra, ami szintén 123 ccm, viszont nem öt, hanem hat sebességes. (Az adott motort mindkét blokkal gyártották, csak én sajnos 5 sebességeset fogtam ki) Utánanéztem már, és arra jutottam, hogy ha a motorkód egyezik, akkor semmi dolgom nincsen, na most én előkerestem, és a forgalmiban a motorszám/motorkód alatt csak egy számsor szerepel, és sehol, de sehol sem tudtam az adott típusra vonatkozó motorkódot találni. Ilyenkor mi a teendő? Esetleg valamit félreértettem, rosszul tudtam?

2014. máj. 11. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

"ha a motorkód egyezik, akkor semmi dolgom nincsen"


Ez csak abban a esetben lehet igaz, ha a papírokon is csak motorkód szerepel - akkor ugye nem tartják számon (ha minden igaz) a motorszámot, ebben az esetben kicserélheted további teendő nélkül másik ugyanolyan motorra.


"a forgalmiban a motorszám/motorkód alatt csak egy számsor szerepel"


Az a motorszám. Ha megnézed ugyanaz van a forgalmidban is.

Motoroknál ez szokott lenni, mert jellemzően egy típus = egy fajta motorblokk.


A motorokat általában motorkód alapján azonosítják, pl. az autógyártók 3-4 karakterből álló jelölései.

Ha ilyen nincs, akkor ez alapján értelemszerűen nem lehet meghatározni.

A legbiztosabb? Hívd fel a megyei NKH-t amihez tartozol és kérdezd meg pontosan mi szükséges a motorkerékpárod motorcseréjéhez, mert pl. olcsóbb lenne a másik használt blokkot beépíteni, mint a jelenlegit javítani vagy ilyesmi indok... A fokozatokról nem kell szólni semmit, mert a fokozatok számát nem tartják nyilván, csak a sebváltó jellegét (0 - mechanikus a forgalmiban, ha sima szekvenciális váltó).

Szóval felhívod őket, elmeséled mit szeretnél és elmondják hogyan. Várhatóan kelleni fog adásvételi a blokkról, valószínűleg el kell vinned az NKH-hoz, cserélni a forgalmit (6000 pénz)...

2014. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Fel fogom hívni őket, ez a biztos.
2014. máj. 12. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!